Yevropa chempionlar ligasining guruh bosqichiga yo‘llanma olish uchun so‘nggi saralash bosqichi doirasidagi ba’zi o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
YeChL, saralash bosqichi.
Javob uchrashuvlari.
Monako Monako – Vilyarreal Ispaniya 1:0 (0:0, 1:0)
«Lui II»
Gol: 1:0 – 90, penalti Fabino.
Monako – Subashich, Sidibe, Glik, Radji, Fabino, Lemar (Moutinyu, 68), Dirar, Bakayoko, Bernardu Silva, Jemerson, Jermen (Karrilo, 81).
Vilyarreal – Asenxo, Musakko, Xose Anxel (Kosta, 67), Ruis, Mario Gaspar, Soriano (Ndiaye, 80), Kastilexo, Trigeros, Soriano, Pato, Borre (Suares, 75).
Ogohlantirishlar: Sidibe (25), Musakko (83).
Birinchi o‘yin: 2:1
Roma Italiya – Portu Portugaliya 0:3 (0:1, 0:2)
«Stadio Olimpiko»
Gollar: 0:1 – 8 Felipe, 0:2 – 73 Layyun, 0:3 – 75 Korona.
Roma – Shchensni, Manolas, Jezus, Bruno Peres, Paredes (Emerson, 42), Strotman, de Rossi, Nainggolan, Salax, Perotti (Jerson, 86), Djeko (Iturbe, 59).
Portu – Kasilyas, Felipe, Telles, Pereyra (Layyun, 45), Markano, Otavio (Serjiu Oliveyra, 57), Errera, Andre Andre, Danilu Pereyra, Korona, Andre Silva (Adrian, 66).
Ogohlantirishlar: Errera (14), Otavio (31), Serjiu Oliveyra (57), Andre Silva (66), Jerson (90).
Chetlatishlar: de Rossi (39), Emerson (50).
Birinchi o‘yin: 1:1
Viktoriya Plzen Chexiya – Ludogorets Bolgariya 2:2 (1:1, 1:1)
«Doosan-Arena»
Gollar: 1:0 – 7 Dyurish, 1:1 – 16 Vura, 2:1 – 64 Mateyu, 2:2 – 90 Kesheryu.
Viktoriya Plzen – Kozachik, Geyda, Limberski, Mateyu, Gubnik, Petrjela (Kovarjik, 83), Gromada, Gorshava (Baranek, 88), Kopits, Dyurish (Krmenchik, 84), Bakosh.
Ludogorets – Stoyanov, Palomino, Motsi, Minev, Natanael, Jonatan Kafu, Kristaldo (Plastun, 85), Marselino, Dyakov (Kampanyaro, 80), Vura (Kesheryu, 76), Sasha.
Ogohlantirishlar: Gubnik (17), Palomino (22), Gorshava (30), Dyurish (39), Jonatan Kafu (81).
Birinchi o‘yin: 0:2
Xapoel Beyer-Sheva Isroil – Seltik Shotlandiya 2:0 (1:0, 1:0)
«Toto Terner»
Gollar: 1:0 – 21 Saar, 2:0 – 48 Xoban.
Xapoel Beyer-Sheva – Goresh, Migel Vitor (Shabtay, 76), Davidzada, Bitton, Sedek, Radi, Ogu, Xoban, Melikson (Buzaglo, 34), Nvakaeme, Lusio Maranyao (Saar, 19).
Seltik – Gordon, Ture, Tirni, Yanko, Lyustig, Forrest (Rogich, 46), Biton, Braun, Makgregor (Svyatchenko, 65), Sinkleyr, Griffits (Dembele, 57).
Ogohlantirishlar: Yanko (14), Makgregor (56), Lyustig (66), Shabtay (90), Gordon (90).
Birinchi o‘yin: 2:5
Legiya Polsha – Dandolk Irlandiya 1:1 (0:1, 1:0)
«Stadion Voyska Polskogo»
Gollar: 0:1 – 19 Benson, 1:1 – 90 Kuxarchik.
Legiya – Malyaj, Levchuk, Gloushek, Broz, Pazdan, Mulen (Priyovich, 90), Odjidja-Ofoe, Kuxarchik, Yodlovets, Lanjil (Gilerme, 65), Nikolich (Bereshinski, 71).
Dandolk – Rodjers, Barrett, Messi, Gennon, Boyl, Finn, Shilds (Minan, 83), Xorgan, Makileni (O`Konnor, 88), Makmillan, Benson.
Ogohlantirishlar: Odjidja-Ofoe (7), Gloushek (57), Benson (73), Kuxarchik (90).
Chetlatish: Gloushek (67).
Birinchi o‘yin: 2:0
Yevropa chempionlar ligasining guruh bosqichiga yo‘l olgan beshta jamoaning nomi ma’lum bo‘ldi. Unga ko‘ra, "Portu", "Monako", "Ludogorets", "Legiya" hamda "Seltik" jamoalari YeChL guruh bosqichiga o‘ynash huquqini qo‘lga kiritishdi.