Ҳокимлар, вазирлар, «Ўзавтосаноат» раиси ва бошқа амалдорлар – Президент давлат хизматчилари ва ижтимоий-иқтисодий соҳа ходимларини мукофотлади

Ҳокимлар, вазирлар, «Ўзавтосаноат» раиси ва бошқа амалдорлар – Президент давлат хизматчилари ва ижтимоий-иқтисодий соҳа ходимларини мукофотлади

Президент Шавкат Мирзиёев "Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг йигирма тўққиз йиллиги муносабати билан давлат хизматчилари ҳамда ишлаб чиқариш ва ижтимоий-иқтисодий соҳалар ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида"ги фармонга имзо чекди.

Унга кўра, мамлакатимиз мустақиллигини мустаҳкамлаш, унинг иқтисодий қудратини юксалтириш, барча соҳаларда олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, халқимиз фаровонлигини оширишга қўшган муносиб ҳиссаси, халқаро стандартларга мос ишлаб чиқариш қувватларини барпо этиш, иқтисодиёт тармоқларини рақамлаштириш, илғор инновацион технологияларни амалиётга жорий қилиш, қулай инвестиция муҳитини яратиш ва экспорт салоҳиятини ошириш, ҳудудлар инфратузилмасини такомиллаштириш, шаҳар ва қишлоқларимиз қиёфасини тубдан ўзгартириш йўлидаги улкан хизматлари, жамиятимизда миллатлараро дўстлик ва тотувликни мустаҳкамлаш, ёш авлодни она Ватанга садоқат, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш ишларидаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотланди:

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор» фахрий унвони билан

Джураев Байнияз Чориевич    -    «Уруғчиликни ривожлантириш маркази» давлат корхонасининг Сурхондарё вилояти бошқармаси бўлим бошлиғи

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими» фахрий унвони билан

Сайфитдинова Мастурахон    -    Қува туманидаги «Қува анори» агрофирмаси раҳбари, Фарғона вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган чорвадор» фахрий унвони билан

Жумаев Уткир Тошмурадович    -    Ғузор туманидаги «Қоракўлчилик илмий наслчилик тажриба станцияси» масъулияти чекланган жамияти директорининг маслаҳатчиси, Қашқадарё вилояти

Тураев Машраб Нархурозович    -    Нуробод туманидаги «Олға» масъулияти чекланган жамияти бош чўпони, Самарқанд вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи» фахрий унвони билан

Ниязова Марям Кадировна    -    Каттақўрғон туманидаги «Кумуш тола» хусусий корхонаси бош директори, Самарқанд вилояти

Явминова Рахбархон Нишоновна    -    «Наманган ҳудудий агропилла» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган иқтисодчи» фахрий унвони билан

Бозаров Хайрулло Хайитбаевич    -    Наманган вилояти ҳокими

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган саноат ходими» фахрий унвони билан

Инамов Рахмат Нигматович    -    «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг ишлаб чиқариш бошқармаси бошлиғи, Тошкент вилояти

Исунц Сероб  Армаисович    -    «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонаси бош муҳандисининг ишлаб чиқариш бўйича ўринбосари, Навоий вилояти

Холматов Холдар Инатович    -    «Жиззах аккумулятор заводи» акциядорлик жамиятининг цех бошлиғи, Жиззах вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қурувчи» фахрий унвони билан

Раджапов Мансур Кучкарович    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамияти бошқаруви раисининг ўринбосари

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган транспорт ходими» фахрий унвони билан

Абдувалиев Абдурахман Абдулхаевич    -    Ўзбекистон Республикаси транспорт вазирининг ўринбосари – Автомобиль йўллари қўмитаси раиси 

Каниязов Махсетбай Торебаевич    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Қўнғирот темир йўл масофаси йўл устаси, Қорақалпоғистон Республикаси

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган фуқаро авиацияси ходими» фахрий унвони билан

Станкевич Андрей Викторович    -    «Uzbekistаn Airways» акциядорлик жамиятининг учувчилар хизмати департаменти «Боинг-767» ҳаво кемаси командири

«Эл-юрт ҳурмати» ордени билан

Абдурахманов Ҳайдар Эшназарович    -    Зомин тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг кексалар  ва фахрийларни қўллаб-қувватлаш, ёшларда ватанпарварлик руҳини мустаҳкамлаш бўйича ўринбосари, Жиззах вилояти 

Оққиев Сайитқули Мўминович    -    Олот тумани маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғининг кексалар ва фахрийларни қўллаб-қувватлаш, ёшларда ватанпарварлик руҳини мустаҳкамлаш бўйича ўринбосари, Бухоро вилояти 

Таджиев Амин Хамраевич    -    меҳнат фахрийси, Қорақалпоғистон Республикаси

Юнусов Махаматали Юсупович    -    Фурқат туманидаги «Уста Юсуфжон наққош» оилавий корхонаси уста наққоши, 
Фарғона вилояти

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

Бахрамов Аъзамхон Усманович    -    Каттақўрғон тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Закиров Батир Иркинович    -    Ўзбекистон Республикаси қурилиш вазири

Кенжабоев Абдулажон    -    Олтиариқ туманидаги «Нурли обод» фермер хўжалиги механизатори, Фарғона вилояти

Наубетова Алтинай    -    Шуманай туманидаги гилам тўқувчи ҳунарманд, Қорақалпоғистон Республикаси

Эшмуратов Абдулхаким Хушбокович    -    Ўзбекистон Республикаси Президентининг Сурхондарё вилоятидаги Халқ қабулхонаси  мудири

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

Абдурахмонов Адхамжон    -    Олтиариқ туманидаги «Paradise Garden Fruits» ишлаб чиқариш кооперативи раҳбари, Фарғона вилояти

Алихўжаев Рахматхўжа    -    «Ҳунарманд» уюшмасининг Андижон вилояти бошқармаси аъзоси, пичоқчи уста

Ахмедов Дилмурот Рузимуротович    -    Бухоро вилояти «Ўзпаравтотранс» акциядорлик жамияти кран машинисти 

Бакиров Низомидин Жалилович    -    Ўзбекистон Республикаси Ўрмон хўжалиги давлат қўмитаси раиси

Бурханов Кутбидин Нукритдинович    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси раиси

Дадажанов Усманжан    -    Марғилон шаҳридаги мисгар уста, Фарғона вилояти

Джалилов Салойдин    -    «Қуйи Зарафшон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси ҳузуридаги Хатирчи тумани ирригация бўлими бошлиғи, Навоий вилояти

Джураева Саида Тешаевна    -    меҳнат фахрийси, Бухоро вилояти

Жуманиязов Касим Хажиевич    -    Шовот тумани «Темир йўл обод» чорвачилик ва паррандачиликка ихтисослашган комплекси раҳбари, Хоразм вилояти

Жуманиязов Хикмат Ахмедович    -    «Туямўйин гидроэлектростанцияси» унитар корхонаси смена бошлиғи, Хоразм вилояти

Инагамов Шухрат Асилович    -    Ўзбекистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси ҳузуридаги Санитар тозалаш бўйича ихтисослаштирилган корхоналар республика бирлашмаси бошлиғининг ўринбосари

Исматов Хайрулла Нуриллаевич    -    «Demesne trade» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри

Кадиров Закир Турабаевич    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Тошкент метрополитени» унитар корхонаси автокран машинисти, Тошкент шаҳри

Каримов Хуснидин Мўминович    -    Асака туманидаги «Обод турмуш орзуси» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

Мамасалиев Исраил Юсупович    -    Жиззах шаҳридаги «Мерос» кўп тармоқли хусусий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти

Махкамов Камал Шарафович    -    «Қашқадарё кўприклардан фойдаланиш» унитар корхонаси директори, Қашқадарё вилояти 

Миноваров Шаазим Шаисламович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Ўзбекистондаги Ислом цивилизацияси маркази директори

Мусаев Бехзод Анварович    -    Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ижтимоий ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари

Мустафоев Улуғбек Мавлонович    -    «Ҳудудий электр тармоқлари» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

Мухамедов Рахимжон Рихсибаевич    -    Юнусобод туманидаги «Gold Step Invest» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри

Назарқулов Баракатулла    -    Янгиобод туманидаги «Ҳавотоғ» қишлоқ фуқаролар йиғини раиси, Жиззах вилояти

Назиров Фахриддин Фатхуллаевич    -    «12-трест» акциядорлик жамияти бош директори, Тошкент шаҳри

Олимов Абдурашит Рўзиевич    -    «Шарғункўмир» акциядорлик жамияти бульдозер машинисти, Сурхондарё вилояти

Раджабова Тожиой    -    «Ҳунарманд» уюшмасининг Ургут тумани бўлими зардўзлик йўналиши «Устоз-шогирд» мактаби раҳбари, Самарқанд вилояти

Садиков Шухрат Мухамаджанович    -    Ўзбекистон Республикаси ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири

Салямов Маматкул    -    Оҳангарон туманидаги «Жасур агро бизнес» фермер хўжалиги бошлиғи, Тошкент вилояти

Соатов Тўхтамиш Каримович    -    Шўрчи тумани йўллардан фойдаланиш унитар корхонаси автогрейдерчиси, Сурхондарё вилояти

Султанов Айтбай Қойлибаевич    -    Нукус туманидаги «Нукус Эркин қурилиш» масъулияти чекланган жамияти пайвандчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Султанов Алишер Саидаббасович    -    Ўзбекистон Республикаси энергетика вазири

Султанов Муратхон Юлдашевич    -    «Қурилиш бирлашмаси» давлат унитар корхонаси бош мутахассиси

Турсунов Кобул Бекназарович    -    Навоий вилояти ҳокими

Узаков Байрамбек    -    Ўзбекистон Республикаси Президентининг Жиззах вилоятидаги Халқ қабулхонаси мудири

Умурзаков Шавкат Буранович    -    «Ўзавтосаноат» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

Усмонов Абдуғани Суннатович    -    «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг Жанубий кон бошқармаси «Зармитан» кони лаҳимчиси, Навоий вилояти

Файзиева Гулнора Усмоновна    -    Касби туманидаги «Хўжақулов Бекжон» фермер хўжалиги бошлиғи, Қашқадарё вилояти

Хаитов Актам Ахмадович    -    Ўзбекистон фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси

Хакимов Бахтиёр Ибрагимович    -    «Uzbekistan Airways» акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

Хакимов Ботирали Жўрабаевич    -    меҳнат фахрийси, Наманган вилояти

Хатамов Абдинаби Уралович    -    «Ўзбеккўмир» акциядорлик жамиятининг «Ангрен кўмир кони» филиали тоғ-кон участкаси экскаватор машинисти, Тошкент вилояти 

Шимбергенов Мурат Адилбаевич    -    Нукус шаҳридаги «Кардар ишлаб чиқариш маҳсулотлари» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси

«Дўстлик» ордени билан

Абдуллаев Улугбек Тахирович    -    Ўзбекистон Республикаси «Ҳунарманд» уюшмаси раиси

Абубакиров Махсетбай Кенесбаевич    -    Мўйноқ туманидаги «Мадели» овул фуқаролар йиғини раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Агзамходжаев Алишер Анварович    -    Ўзбекистон Республикасининг Туркиядаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

Адилов Давронжон Кабилджанович    -    Юнусобод туманидаги «Gold Step Invest» масъулияти чекланган жамияти директорининг қурилиш бўйича ўринбосари, Тошкент шаҳри

Алимов Шерзод Гайратович    -    Ангор туманидаги «Ангор Сурхон ғурури» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Сурхондарё вилояти

Аҳроров Зайниддин Худойқулович    -    Ургут туманидаги «Ургут текстиль шифер» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти

Барноев Ҳамро Чулмуродович    -    Миришкор туманидаги «Усмон Юсупов агросервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Қашқадарё вилояти

Бобомурадов Салохиддин    -    Самарқанд шаҳридаги «Samarqand Tian Zhu Silk Worm» қўшма корхонаси таъсисчиси, Самарқанд вилояти

Бўронов Улугбек Маннанович    -    Зомин тумани йўллардан фойдаланиш унитар корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти

Вафаев Шухрат Абдушарифович    -    Ўзбекистон Республикаси инвестициялар ва ташқи савдо вазирининг ўринбосари

Вахабов Даврон Абдужалалович    -    Шаҳрисабз шаҳридаги «Оқ сарой кластер» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Қашқадарё вилояти

Воробьев Николай Тарасович    -    «Ўзбекгеофизика» акциядорлик жамиятининг «Устюрт геофизика экспедицияси» филиали «Шимолий Ўзбекистон» кон геофизика партияси машинисти, Қорақалпоғистон Республикаси

Гафуров Умар Хасанович    -    Сирдарё туманидаги «Темур Мед Фарм» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Сирдарё вилояти

Жамолдинов Авазбек Акбарович    -    Улуғнор туманидаги «Андижон бройлер» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

Ибрагимов Мурат Лекимович    -    «Interstaller group» масъулияти чекланган жамияти бош дизайнери, Тошкент шаҳри

Иминов Одилжон Каримович    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари қўмитаси раиси ўринбосари

Исмаилова Насибахон Тургунбаевна    -    «Электромагнит мослашув маркази» давлат унитар корхонаси бошлиғининг биринчи ўринбосари

Исматуллаев Дилшод Хайруллаевич    -    Чуст туманидаги «Чуст текстиль» хусусий корхонаси директори, Наманган вилояти

Ишназаров Бекназар    -    Термиз шаҳридаги «Термиз тезкор қурилиш» ихтисослаштирилган қурилиш-таъмирлаш корхонаси муҳандиси, Сурхондарё вилояти

Қодиров Ботиржон Мухаммадқодир ўғли    -    Бўстон туманидаги «Сайёра фаввораси» хусусий корхонаси таъсисчиси, Андижон вилояти

Ли Сергей Дмитриевич    -    Гурлан тумани телекоммуникация боғламаси муҳандиси, Хоразм вилояти

Магаметова Гулшаира Исламовна    -    «ЎзшаҳарсозликЛИТИ» давлат унитар корхонасининг бино ва иншоотлар қурилиши йўналиши бўйича институти бош архитектори

Маматов Вахид Махсудович    -    «Бектемир металл конструкциялари» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри

Миртазобеков Асалбек Хомидович    -    Сўх туманидаги «Асалобод» хусусий корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти

Молодцова Рахиля Акбаралиевна    -    «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг 2-мис бойитиш фабрикаси кран машинисти, Тошкент вилояти

Мухамедназаров Лутфулла Хакназарович    -    Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг Ахборот-таҳлил ва ресурс маркази бўлим бошлиғи

Мухитдинов Эркин Мадорбекович    -    Ўзбекистон Республикаси бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирининг биринчи ўринбосари

Расулев Ходжиакбар Абдурахимович    -    меҳнат фахрийси, Тошкент шаҳри

Рафиков Сухроб Абдугафарович    -    Самарқанд вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси Кенгаши раиси

Рахматов Олим Бобомуродович    -    Бухоро вилояти туркман миллий маданий маркази раиси

Саламов Фарход Исломович    -    Ўзбекистон Республикаси акциядорлик тижорат Халқ банки бошқаруви раиси

Салатдинов Бахит Тажетдинович    -    Нукус шаҳридаги «Бахит Миратдин қурилиш» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси

Саримсаков Тахир Мулаханович    -    Наманган шаҳридаги «Дегрез қурилиш савдо саноат сервис» хусусий корхонаси муҳандиси, Наманган вилояти

Саттаров Уткур Хамидович    -    Ўзбекистон туманидаги «Соҳибкор Тоғай» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

Сейданов  Калдибек    -    Республика қозоқ миллий маданий марказининг оқсоқоллар кенгаши раиси

Собиров Саматжон Набижонович    -    Чуст туманидаги «Наби Собир» фермер хўжалиги бошлиғи, Наманган вилояти

Султанов Дилшод Шухратович    -    Ўзбекистон Республикаси молия вазирининг ўринбосари

Султанов Иброхим Аширалиевич    -    Қўштепа туманидаги «Исмоилжон гиламлари» хусусий ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти

Тажетдинов Айбек Алтинбекович    -    Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раисининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари – иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш вазири

Тохиров Рахматилло    -    Вобкент туманидаги «201-хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти

Турсунов Асаджон Акбарович    -    «Uzbekistаn Airways» акциядорлик жамиятининг учувчилар хизмати департаменти «Боинг-787» ҳаво кемаси командири

Турсунова Сабоат Акрамовна    -    Пешку туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Бухоро вилояти

Файзуллаев Зафар Джаруллаевич    -    Бекобод шаҳар ҳокими, Тошкент вилояти

Филатова Ольга Петровна    -    «Universal Mobile Systems» масъулияти чекланган жамияти бош директорининг техника ва ахборот технологиялари бўйича ўринбосари

Хайдаров Илхом Уткурович    -    Ўзбекистон тўқимачилик ва тикув-трикотаж корхоналари уюшмаси раиси

Халилов Мухтар Исмаилович    -    Андижон шаҳридаги «Хон» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти

Халимова Сагадат Эсамбаевна    -    Зафаробод туманидаги «Боғ боши» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Хамраева Лола Адиловна    -    «Ўзбекистон металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг механика таъмирлаш цехи кран машинисти, Тошкент вилояти

Холмуродов Бахтиёр Очилович    -    «Навоий кон-металлургия комбинати» давлат корхонасининг техник назорат хизмати бошлиғи, Навоий вилояти

Шержанов Раимбой    -    Ўзбекистон агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмасининг Янгибозор тумани Кенгаши раиси, Хоразм вилояти

Юнусов Салохиддин Тахирович    -    Фарғона туманидаги «Ekokerama» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Фарғона вилояти

Яркулова Юлдузхон Газимовна    -    Кармана туманидаги «Воҳид Мусо» фермер хўжалиги бошлиғи, Навоий вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

Абдуллаев Нурали Юсуфалиевич    -    Поп туманидаги «Кафолат инвест» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Наманган вилояти

Абидов Шерзод Абдусаматович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси котибият мудири 

Адилов Жамбул Агитаевич    -    Тахтакўпир тумани ҳокими, Қорақалпоғистон Республикаси

Аманов Махмуджон Эшбекович    -    Мирзаобод туманидаги «Наврўз» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Сирдарё вилояти

Асадов Ботиржон Закирович    -    Ўзбекистон Республикасининг Россия Федерациясидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

Атаджанов Тимур Атабаевич    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Ахмедов Рустам Сангинович    -    «Сергели махсустранс» автотранспорт филиали ҳайдовчиси, Тошкент шаҳри

Бақоев Маҳмуд Узоқович    -    «Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи» масъулияти чекланган жамиятининг компрессор қурилмаси машинисти, Бухоро вилояти

Бердибаев Хамдам Курбанбаевич    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси бўлим мудири 

Бойигитов Йўлчибой Ўринбоевич    -    Ёзёвон тумани ҳокими, Фарғона вилояти

Бойкараев Асрол Рузиевич    -    Косон тумани ҳокими, Қашқадарё вилояти

Буриев Рустам Ёдикович    -    «Ravshan Yodik Production» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри

Вафаев Улугбек Назарович    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Саноат, қурилиш ва савдо масалалари қўмитаси аъзоси

Гаппоров Хайрилло Лутпиллаевич    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш масалалари қўмитаси аъзоси

Гордеев Сергей Николаевич    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими Жақсимуратов 

Шаряр Дуйсенбаевич    -    Қорақалпоғистон Республикаси Сув хўжалиги вазирлигининг ирригация тизимлари ва гидротехник иншоотлардан фойдаланиш бўлими бошлиғи

Жуманазаров Улуғбек Ражабович    -    Тарвуз-қовун етиштирувчилари Қашқадарё вилояти ассоциацияси раиси

Зайнидинов Олимжан Мамаджанович    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг Термиз локомотив депоси тепловоз машинисти, Сурхондарё вилояти

Зарипов Ботир Комилович    -    «Ўзсаноатқурилишматериаллари» уюшмаси бошқаруви раиси

Исраилов Исмаил Иркинович    -    «Development and Marketing Group» масъулияти чекланган жамияти директорининг ўринбосари, Тошкент шаҳри

Истамов Махмуд Шухратович    -    Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси раисининг ўринбосари

Каримов Хамит Исакович    -    Поп тумани ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш бўлими участка мудири, Наманган вилояти

Касимов Набижон Садикджанович    -    Ўзбекистон Республикасининг Германиядаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси

Комилов Исроилжон Гафурович    -    Бўстон туманидаги «Зиё-2002» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти

Қаршибоев Муртаза Маматкулович    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Қосимов Файзуллажон Саъдуллаевич    -    Фарғона вилояти ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

Латипов Марат Азатович    -    «Uzbekistan Airways» акциядорлик жамиятининг «Uzbekistan Airways Technics» масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари

Марасулов Фархад Садикжанович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг масъул ходими

Маҳатов Муродулло Сулайманович    -    Бахмал туманидаги «Олис тоғлар» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Мирдадаев Сайфидин Мирабдуллаевич    -    «Ўзбектелеком» акциядорлик компаниясининг Наманган филиали капитал қурилиш ва таъмирлаш участкаси электромонтёри, Наманган вилояти 

Мирзакулов Батиржон Казакбаевич    -    Сайхунобод тумани ҳокими, Сирдарё вилояти

Нарзуллаев Набибулло Насруллаевич    -    Каттақўрғон шаҳридаги «Metal Solution Technologies» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Самарқанд вилояти

Нематова Наргиза Исамиддиновна    -    Олот тумани ҳокими, Бухоро вилояти

Низамов Сайфиддин Фахриддинович    -    Тошкент вилояти ҳокимининг туризм ва спортни ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари

Пайғамбаров Абдумуталиб Абдубаннобович    -    Учкўприк туманидаги «Азизов Акбарали» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти

Пардаев Рустам Убодуллаевич    -    Сурхондарё вилояти ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари

Рахманов Кудрат Раджапбаевич    -    Урганч шаҳридаги «Жайхун қурилиш» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти

Рахмонқулов Акрам Бахритдинович    -    Жиззах вилояти ҳокимининг саноатни ривожлантириш, капитал қурилиш, коммуникациялар ва коммунал хўжалик масалалари бўйича ўринбосари

Рахмонов Давлат Амонович    -    Сардоба туманидаги чорвадор-чўпон, Сирдарё вилояти

Рихситиллаев Нуриддин    -    «Чирчиқ-Оҳангарон» ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси бўлим бошлиғи, Тошкент вилояти

Салихов Нозим Мелсович    -    Навоий шаҳридаги «Жанубсаноатмонтаж» акциядорлик жамияти таъсисчиси, Навоий вилояти

Саломов Шерали Ҳусенович    -    Қоракўл тумани ҳокими, Бухоро вилояти

Сапарбаев Атабек Худайбергенович    -    Беруний тумани ҳокими, Қорақалпоғистон Республикаси

Сулаймонов Мирсамат Пулатович    -    Паркент туманидаги «Муҳандис плюс лойиҳа» масъулияти чекланган жамияти экскаватор машинисти, Тошкент вилояти

Тамикаев Абдивахоб Улашбаевич    -    Зангиота тумани ҳокими, Тошкент вилояти

Тойчиев Нусратбек Давранкулович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси аппарати бошқарувчисининг ўринбосари

Туйчиев Рахатжан Турсинович    -    Избоскан туманидаги «Избоскан шоналари» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти

Турсунов Абдулла Карабашович    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Умаров Анвар Хуснутдинович    -    Тошкент шаҳар ҳокимлиги бош мутахассиси

Умурзақов Махмуджон Рахимович    -    Хоразм вилояти ҳокимининг жамоат ва диний ташкилотлар билан алоқалар бўйича ўринбосари

Уринов Шухратжон Бекмахматович    -    Термиз тумани ҳокими, Сурхондарё вилояти

Худайбердиев Шункор Фармонович     -    Пастдарғом тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Худоярова Гулшана Бердиназаровна    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Фан, таълим, маданият ва спорт масалалари қўмитаси аъзоси

Хурамов Яраш Тураевич    -    Жарқўрғон туманидаги «Агромаштаъмирқурилиш» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Сурхондарё вилояти

Чўллиев Шухрат Аскарович    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Суд-ҳуқуқ масалалари ва коррупцияга қарши курашиш қўмитаси раиси ўринбосари  

Шакиров Хотамбек Анварович    -    Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари

Юлдашев Фахриддин Туракулович    -    Яккасарой туманидаги «Nano Lizing kompaniyasi» масъулияти чекланган жамияти бош директори, Тошкент шаҳри

Юнусов Исроил Талипджанович    -    Олмазор туманидаги «Maks Import Servis» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Тошкент шаҳри

«Соғлом турмуш» медали билан

Асраев Буронбой Маткобулович    -    Янгиқўрғон туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Наманган вилояти 

Бердалиева Данагул Сафарбаевна    -    Республика Маънавият ва маърифат маркази Конимех тумани бўлинмаси раҳбари, Навоий вилояти

Каримов Ориф Журакулович    -    Кармана туманидаги «Муҳаббат боғи» хусусий корхонаси раҳбари, Навоий вилояти

Нажимова Халалби    -    Ангрен шаҳридаги «Облиқ» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Тошкент вилояти

Тўраева Зарифахон Қодиржоновна    -    Олтинкўл туманидаги «Гулбоғ иттифоқ» маҳалла фуқаролар йиғини раисининг оила, хотин-қизлар ва ижтимоий-маънавий масалалар бўйича ўринбосари, Андижон вилояти

Усмонова Мунавар Сунъатовна    -    Оқдарё туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Самарқанд вилояти

Утениязов Курбанбай Имангалиевич    -    Нукус шаҳридаги «Курбанбай коммунал сервис» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Ходжаметов Хожабай Сейтимбетович    -    Қорақалпоғистон Республикаси Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш қўмитаси Бўзатов тумани инспекцияси бошлиғи

Холлиева Шоҳида Бойматовна    -    Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг халқаро ёшлар оромгоҳи директори, Сурхондарё вилояти

«Келажак бунёдкори» медали билан

Абдихомидова Дилноза Нуриддин қизи    -    Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Навоий вилояти бошқармаси ёш оилалар ва хотин-қизлар билан ишлаш бўйича бош мутахассиси

Бахромов Фазлиддин Фахриддин ўғли    -    «Super Vision» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент шаҳри

Жолимбетова Сарбиназ Барликбаевна    -    Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Чимбой тумани бўлими раиси ўринбосари, «Камалак» болалар ташкилоти раиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Зухуров Ботиржон Джумаевич    -    Гулистон шаҳридаги «Neo Cotton» масъулияти чекланган жамияти директори, Сирдарё вилояти

Карабоев Ислом Махсудович    -    Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг «O‘zbekiston 24» телеканали бўлим катта муҳаррири

Мадримов Ихтиёр Бахтиёр ўғли    -    Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Янгиариқ тумани бўлими беш ташаббус ва бошланғич ташкилотлар билан ишлаш бўйича бош мутахассиси, Хоразм вилояти

Норбоев Баҳром Нормурод ўғли     -    Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтининг ҳайкалтарошлик мутахассислиги бўйича магистранти

Олимов Жахонгирхон Убайдуллохон ўғли    -    «Севимли» телеканалининг «Замон» ахборот-таҳлилий дастури бош муҳаррири

Расулов Аъзамхўжа Талъат ўғли    -    «Robot Service» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Рахимов Бобур Камолович    -    «Smart Chain» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Тўраев Улуғбек Мамаражабович    -    Булунғур туманидаги «Меъмор» хусусий фирмаси раҳбари, Самарқанд вилояти 

Юн Евгения Аркадевна    -    «Правда Востока» газетаси мухбири

Якубов Абдулазиз Обиджон ўғли    -    Андижон шаҳридаги «Robo Code» робототехника ва дастурлаш мактаби директори, Андижон вилояти

«Жасорат» медали билан 

Абдримов Сапарбой Бабажанович    -    «Ҳунарманд» уюшмасининг Қўшкўпир тумани бўлими аъзоси, дурадгор, Хоразм вилояти

Абдуллаева Насиба Мухаммади қизи    -    Қумқўрғон туманидаги ҳунарманд-тўқувчи, Сурхондарё вилояти

Арипов Рахмат Махамаджанович    -    Сергели туманидаги пойабзал таъмирлаш устаси, Тошкент шаҳри

Артиков Тулкинжон Уктамович    -    Каттақўрғон шаҳридаги пойабзал таъмирлаш устаси, Самарқанд вилояти

Жабборов Дилмурод Абдуқайимович    -    Пискент туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Тошкент вилояти

Жакбаров Умиджон Гуломжонович    -    Наманган туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Наманган вилояти

Исроилова Севара Маъмуровна     -    Бешариқ туманидаги «Мадад қўллари» унитар корхонаси раҳбари, Фарғона вилояти

Матмуратов Равшанбек Бахтиярович    -    Амударё туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Қорақалпоғистон Республикаси 

Нарзуллаева Барно Абдуваит қизи    -    «Ҳунарманд» уюшмасининг Жиззах вилояти бўлими аъзоси

Тожибаев Абдурахим Эргашевич    -    Жалақудуқ туманидаги маиший техника таъмирлаш устаси, Андижон вилояти 

Умурзакова Рано Норкуловна    -    Сардоба туманидаги ҳунарманд-каштадўз, Сирдарё вилояти

Фарахутдинова Вероника Леонидовна    -    Ғузор туманидаги ҳунарманд-тикувчи, Қашқадарё вилояти

Холматов Илхом Бекназарович    -    Навбаҳор туманидаги «Тоҳирбек сайқали» фермер хўжалиги механизатори, Навоий вилояти

Шаропова Дилором Иброхимовна    -    Ромитан туманидаги ҳунарманд-тикувчи, Бухоро вилояти

«Шуҳрат» медали билан

Абдуллаев Абдурасул Неъматович    -    Ўзбекистон Республикаси Ветеринария  ва чорвачиликни ривожлантириш давлат қўмитаси раисининг ўринбосари – «Ўзбекчорванасл» агентлиги бош директори

Абдурайимов Жасурбек Одилович    -    Балиқчи тумани ҳокими, Андижон вилояти

Агзамов Камолиддин Раимович    -    Андижон туманидаги «Andijan Silk.Co» қўшма корхонаси директори, Андижон вилояти

Адизов Фатулло Нарзуллоевич    -    Бухоро туманидаги «47-хўжаликлараро кўчма механизациялашган колонна» масъулияти чекланган жамияти дурадгори, Бухоро вилояти

Азизбеков Рустам Сайдуллаевич    -    «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг рух заводи куйдириш цехи куйдирувчиси, Тошкент вилояти

Азимов Ваҳоб Ғаниевич    -    «Фарҳод гидро электр станцияси» унитар корхонасининг электрмашиналар цехи электр чилангари, Сирдарё вилояти

Акбаров Кудрат Исматович    -    «DSK BINOKOR» масъулияти чекланган жамиятининг директори, Тошкент шаҳри

Аккиев Шуҳратжон Жумаевич    -    Олот туманидаги «Жумагелди» фермер хўжалиги бошлиғи, Бухоро вилояти

Аксенов Олег Александрович    -    «Электромагнит мослашув маркази» давлат унитар корхонасининг Фарғона вилояти электромагнит мослашув хизмати муҳандиси

Алиева Элвира Исмаиловна    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси бош мутахассиси

Алламова Муборак Розимовна    -    Беруний туманидаги «Beruniy textile invest» масъулияти чекланган жамияти дастгоҳ оператори, Қорақалпоғистон Республикаси

Ахмадалиев Абдулазиз Ботиралиевич    -    Мирзачўл туманидаги «Мирзачўл текс» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти

Ахмедов Азиз Тошпўлатович    -    Навбаҳор туманидаги «Қир ариқ» фермер хўжалиги бошлиғи, Навоий вилояти

Аширахунов Дониёр Абилкасимович    -    Наманган шаҳридаги «ЎзЧасис» қўшма корхонасининг ишлаб чиқариш бўлими технологи, Наманган вилояти

Ашуров Ойбек Расулбердиевич     -    Марҳамат туманидаги «Водий ҳамкор агрофирма» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти

Бабаяров Эркин Турсунмурадович    -    Чиноз туманидаги «Эркин қурилиш барака» хусусий корхонаси раҳбари, Тошкент вилояти

Баратова Мухайё Сафаровна    -    Бахмал туманидаги якка тартибдаги тадбиркор, каштачилик-сўзана устаси, Жиззах вилояти

Бегматов Ахмат Рузбаевич    -    Қарши шаҳри ободонлаштириш бошқармасининг махсус автотранспорт ҳайдовчиси, Қашқадарё вилояти

Бекмурзаев Фаррух Хусенович    -    Қоровулбозор туманидаги «Қоровулбозор нур обод» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти

Бобожонов Дилшод Махмудович    -    Бухоро шаҳридаги «Камалак Шабнам текс» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Бухоро вилояти

Бойтураев Ганишер Норбутаевич    -    Ховос туманидаги «Ховос агросервис МТП» масъулияти чекланган жамияти механизатори, Сирдарё вилояти

Вапаев Александр Мадримович    -    «Қарамази-Қиличбой» ирригация тизимлари бошқармаси экскаватор машинисти, Хоразм вилояти

Ғафуров Рустам Абдирасулович    -    Қамаши тумани ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбағалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари, Қашқадарё вилояти

Гаффарова Малика Маматовна    -    Термиз шаҳри ободонлаштириш бошқармаси фарроши, Сурхондарё вилояти

Гулямов Саидбобур Саидимуратович    -    «Тошкент настарин гуллари» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Дадабоев Абдугаффор Тошназарович    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «1-энергомонтаж поезди» унитар корхонаси электромонтёри

Данияров Ташпулат Мамадиевич    -    «Сурхон пармалаш ишлари» акциядорлик жамияти пармаловчиси, Сурхондарё вилояти

Дурматова Феруза Рахматовна    -    «Навоийазот» акциядорлик жамиятининг органика синтези ва нитрон толаси ишлаб чиқариш цехи аппаратчиси, Навоий вилояти

Жабборов Ботир Шукурович    -    Нарпай тумани ҳокими, Самарқанд вилояти

Жумабаев Уткир Каримович    -    «UzAuto Motors» акциядорлик жамиятининг Хоразм вилояти филиали ишлаб чиқариш бўлими цех бошлиғи

Жўраев Қодиржон Рустамжонович    -    Уйчи туманидаги «Бунёдкор Мубошер» масъулияти чекланган жамияти директори, Наманган вилояти 

Жўраев Низомиддин Ибраевич    -    «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг мис эритиш заводи металлургия цехи эритувчиси, Тошкент вилояти

Икромова Барнохон Тохировна    -    Қува туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Фарғона вилояти

Имамов Аваз Абдиевич    -    Шофиркон тумани йўллардан фойдаланиш унитар корхонаси автогрейдерчиси, Бухоро вилояти 

Искандаров Бахром Каримович    -    «Янги Ангрен иссиқлик электр станцияси» акциядорлик жамиятининг 2-қозон турбина цехи машинисти, Тошкент вилояти

Исмоилов Серобидин Позилжонович    -    Избоскан тумани ҳокими, Андижон вилояти

Каландаров Даврон Наримович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси бошқарма бошлиғи 

Каримов Мохир Маърифович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси бош мутахассиси

Курбанов Отабек Хасанович    -    Янгибозор туманидаги «Хоразм фахри» фермер хўжалиги бошлиғи, Хоразм вилояти

Қўзимуродов Икромжон Жўраевич    -    Шеробод туманидаги «Шеробод агросервис МТП» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Сурхондарё вилояти

Мардонов Улуғбек Амирқулович    -    «Деҳқонобод калий заводи» акциядорлик жамиятининг тоғ-кон мажмуаси лаҳим ўтиш комбайни машинисти, Қашқадарё вилояти

Маткаримова Тажибике Алламбергеновна    -    Хўжайли туманидаги «Яшил табиат био маркази» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси

Матяқубов Бахтиёр Ибрахимович    -    Боғот туманидаги «Бахт ҳаракат меваси» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти

Мисиров Холик Жабборович    -    «Кўприкқурилиш» трести унитар корхонасининг 67-кўприкқурилиш отряди етакчи муҳандис-механиги, Тошкент шаҳри

Мустанов Абдивалижон Саидович    -    Фориш тумани ҳокими, Жиззах вилояти

Муфтиллаев Дилшод Абдиллаевич    -    Қарши шаҳридаги «Premium Capital Group» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти

Мухиддинов Низомиддин Эркинович    -    «12-трест» акциядорлик жамиятининг 1-махсус бошқармаси дурадгори, Тошкент шаҳри

Набижанов Элёрбек Закирович    -    Қўрғонтепа туманидаги «Khantex Group» масъулияти чекланган жамияти кузатув кенгаши раиси, Андижон вилояти

Нажмиддинов Абдураззоқ    -    меҳнат фахрийси, Сирдарё вилояти

Назаров Сирожиддин Кушкарович    -    Мирзачўл туманидаги «Мирзачўл тикувчилик мажмуаси» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти

Назиров Алишер Носирович    -    «Ҳунарманд» уюшмасининг Риштон тумани бўлими аъзоси, уста-кулол, Фарғона вилояти

Низамов Авазбек Сабирович    -    Андижон туманидаги «Zamin Bio Health» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти

Окилов Максуд Махмудович    -    «Жиззах аккумулятор заводи» акциядорлик жамиятининг цех устаси, Жиззах вилояти

Оллоёров Мансурбек Полвонзода    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Раджапова Умида Атабаевна    -    Урганч почта алоқаси боғламаси бўлим бошлиғи, Хоразм вилояти 

Ражапов Ўктам Эшмуминович    -    Термиз шаҳридаги «Авто сервис хизмати» масъулияти чекланган жамияти кран машинисти, Сурхондарё вилояти

Рахимов Кувондик Кудратович    -    «Косон нефть-газ қидирув экспедицияси» масъулияти чекланган жамиятининг Ғузор филиали пармаловчиси, Қашқадарё вилояти

Сабиров Камилжан Эркинович    -    Сирдарё вилояти ҳокимининг қишлоқ ва сув хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари

Саттаров Хажимахаммад Худайбердиевич    -    «Шўрўзак-Сирдарё» ирригация тизими бошқармасининг Ўнг тармоқ канали муҳандис-гидротехниги, Сирдарё вилояти

Сафиуллин Шамиль Габбазович    -    «Бектемир металл конструкциялари» масъулияти чекланган жамиятининг металл конструкциялар цехи бошлиғи, Тошкент шаҳри

Сафиуллина Элина Рустамовна    -    Ташқи иқтисодий фаолият Миллий банкининг Тошкент шаҳар бош бошқармаси хизмат кўрсатиш сифати бўйича корпоратив бошқарувчиси

Серенков Станислав Сергеевич    -    Юнусобод туманидаги «Kolorpak» масъулияти чекланган жамияти бош директорининг ўринбосари, Тошкент шаҳри

Султанов Азамжон Махмудович    -    Поп тумани ҳокими, Наманган вилояти

Таиров Султон Маъмурович    -    Тошкент шаҳар ҳокимлиги Ишлар бошқармаси бошлиғи

Тошпулатов Ихтиёр Бахтиёрович    -    Шароф Рашидов туманидаги «Абдувоҳид қурилиш таъмир» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Жиззах вилояти

Тоштемиров Олимжон Кушбакович    -    Зарбдор туманидаги «Ютуқ майдони» фермер хўжалиги бошлиғи, Жиззах вилояти

Туланбаев Шариф Марипхонович    -    «Кўприкқурилиш» трести унитар корхонасининг 13-кўприкқурилиш отряди кран машинисти, Тошкент шаҳри

Тўраев Абдижалил Турсунович    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Турдиматов Нодир Мирзапулатович    -    «Revochain Technology» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент шаҳри

Ўлмасова Эъзосхон Мамасолиевна    -    Фурқат туманидаги «Фурқат агропилла» масъулияти чекланган жамияти агрономи, Фарғона вилояти

Умаров Фахритдин Саматович    -    Кармана тумани ҳокими, Навоий вилояти

Уринов Фахридин Очилович    -    Хатирчи туманидаги «Орзу» фермер хўжалиги бошлиғи, Навоий вилояти

Хакимов Обид Арзикулович    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Хидиров Алишер Буриевич    -    Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси тасарруфидаги «Касаба қурилиш таъмир» шўъба корхонаси директори

Ходжиев Кобулжон Миробидович    -    «Ўзбекистон темир йўллари» акциядорлик жамиятининг «Тошкент метрополитени» унитар корхонаси йўл ва туннель иншоотлари хизмати катта устаси, Тошкент шаҳри

Холназаров Шавкат Кахрамонович     -    Навоий шаҳридаги «Ишонч гилам» масъулияти чекланган жамияти директори, Навоий вилояти

Ҳамдамов Нарзилло Намозович    -    Бухоро вилояти ҳокимининг саноатни ривожлантириш, капитал қурилиш, коммуникациялар ва коммунал хўжалик масалалари бўйича ўринбосари

Шадиев Улмас Наимович    -    «Самарқанд автомобиль заводи» қўшма корхонасининг ишлаб чиқариш мажмуаси цех устаси, Самарқанд вилояти

Шарипов Байрам Хайриевич    -    «Ўзгеобурғунефтгаз» акциядорлик жамиятининг «Олот нефть ва газ қидирув экспедицияси» масъулияти чекланган жамияти пармалаш устаси, Бухоро вилояти 

Ширинов Джахонгир Джаббарович    -    Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Коррупцияга қарши курашиш ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси раиси

Эргашев Музаффар Абдурасулович    -    Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрациясининг масъул ходими

Юсупов Тимур Дамирович    -    Оҳангарон туманидаги «Building Innovation» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Тошкент вилояти

Якубов Мурод Авадович    -    «Ўзбекнефтгаз» акциядорлик жамиятининг Устюрт газ қазиб чиқариш бошқармаси участка бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси.