Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим тизимида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳи мукофотланди

Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим тизимида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳи мукофотланди

Фото: president.uz

"Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан таълим-тарбия тизимида алоҳида ўрнак кўрсатган ходимлардан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида"ги Ўзбекистон Республикаси президенти Шавкат Мирзиёевнинг фармони қабул қилинди.

"Мамлакатимизда таълим тизимини халқаро стандартлар асосида ривожлантириш, соҳага доир ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш, ўқув-тарбия жараёнига илғор хорижий тажрибалар, инновацион педагогик ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш ишларига қўшган муносиб ҳиссаси, ўқувчиларга илм-фан асослари ва замонавий касб-ҳунарларни ўргатиш, уларнинг интеллектуал салоҳиятини юксалтиришдаги катта хизматлари, юқори малакали кадрларни тайёрлаш, ҳар томонлама соғлом ва баркамол авлодни вояга етказиш, ёшларни она Ватанга муҳаббат, истиқлол ғояларига садоқат руҳида тарбиялаш йўлидаги ибратли фаолияти ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар фахрий унвон, орден ва медаллар билан мукофотлансин: 

«Буюк хизматлари учун» ордени билан

Жумаев Тўхтамурод Муртазаевич    -    Қоракўл туманидаги халқаро математика мактаби фахрий директори, Бухоро вилояти

«Ўзбекистон Республикаси халқ ўқитувчиси» фахрий унвони билан

Абдиев Бахтиёр Бобоназарович    -    Китоб туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Юлдашева Файзихон  Араповна    -    Норин туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Наманган вилояти

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган халқ таълими ходими» фахрий унвони билан

Рахманова Раънохон Мухтаровна    -    Олтинсой туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси,  Сурхондарё вилояти

Аслонова Мухтарам Аскаровна    -    С.Ҳ.Сирожиддинов номидаги Республика академик лицейининг биология фани ўқитувчиси

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси» фахрий унвони билан

Кушенова Канзира Карбаевна    -    Томди туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси,  Навоий вилояти

Узакбаева Роза Сарсеновна    -    Қорақалпоғистон Республикаси 1-Меҳрибонлик уйи ўқитувчиси

Ишанкулов Артикбай    -    Тошкент педиатрия тиббиёт институти қошидаги академик лицейи директори

«Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози» фахрий унвони билан

Мусаев Абдурашит Ибрахимович     -    Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг эшкак эшиш бўйича  катта мураббийи, Тошкент вилояти

Ходжаев Равшан Илханович    -    Бухоро ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатининг бокс бўйича бош мураббийи, Бухоро вилояти

«Фидокорона хизматлари учун» ордени билан

Арипов Мерсаид    -    Ўзбекистон Миллий университетининг амалий математика ва компьютер таҳлили кафедраси профессори

Бабоева Сабира Хасановна    -    Гулистон туманидаги 27-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Шадиев Турсун    -    Тошкент шаҳридаги Халқаро Вестминстер университетининг «ЮНЕСКО» кафедраси мудири 

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

Абдуллаева Зайнабжан Худайбергеновна    -    Элликқалъа туманидаги 61-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Абдураимова Зулфия Хаитовна    -    Юнусобод туманидаги 250-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Абдурахманова Саломат Шукриевна    -    Мирзаобод туманидаги 33-умумий ўрта таълим мактабининг 8-А синф раҳбари, математика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Азизов Алихан Шарапович     -    От спорти бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби бош мураббийи

Боранбаева Саодат Хасановна    -    Яшнобод туманидаги 166-умумий ўрта таълим мактабининг география ва иқтисодий билим асослари фанлари ўқитувчиси, Тошкент шаҳри 

Грибанова Татьяна Александровна    -    Миробод туманидаги 158-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри

Губина Галина Фёдоровна    -    Зарафшон шаҳридаги 3-мактабгача таълим муассасаси мудири, Навоий вилояти

Зайнутдинова Муйнисхон Исмоиловна     -    Чуст туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Камалова Диларом Туваловна     -    Жомбой туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Краснолобова Наталия Рафаэловна    -    Нурафшон шаҳридаги 57-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Мавлонов Оқилжон Тахирович     -    Ўзбекистон туманидаги 16-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Мамажонова Иноятхон Ахмаджоновна    -    Булоқбоши туманидаги 14-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Мирзамова Мавсуда Абдукаххаровна    -    Наманган шаҳридаги 82-умумий ўрта таълим мактаби директори, Наманган вилояти

Мокрова Людмила Федоровна    -    Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг Республика ихтисослаштирилган мусиқа академик лицейи фортепиано ўқитувчиси

Рахимов Ҳошим Темирович    -    Ғиждувон туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Салиджанова Анжелика Анваровна     -    Мирзо Улуғбек туманидаги 208-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Санаева Рахима Амирқуловна     -    Самарқанд шаҳридаги 49-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Туляганов Дилшат Убайдуллаевич    -    Тошкент шаҳридаги Турин политехника университетининг табиий ва математика фанлари кафедраси мудири

Узаков Карим Эргашович     -    Ғузор туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти 

Фозилов Нишонбой Арабович    -    Зомин туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган аёллар учун интернат уйи директори, Жиззах вилояти

Хайитова Гулбинисо Очилдиевна    -    Жaрқўрғон туманидаги 12-иxтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Шамсутдинова Оптобхон Максудалиевна    -    Меҳнат фахрийси, Фарғона вилояти

Шаумарова Мухая    -    Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институтининг қишлоқ хўжалик машиналари кафедраси профессори

Юлдашева Равза Тажиддиновна    -    Олмалиқ шаҳридаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси,  Тошкент вилояти

II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан

Жуммаев Турсунмурод Ражабович    -    Музработ туманидаги «Баркамол авлод» болалар мактабининг «Ёш табиатшунослар» тўгараги раҳбари, Сурхондарё вилояти

Кенжаева Фарида Жумаевна     -    Чирчиқ шаҳридаги 14-Меҳрибонлик уйи директори, Тошкент вилояти

Муминова Нафиса Гайбуллаевна    -    Мирзаобод туманидаги 11-мактабгача таълим муассасаси мудири, Сирдарё вилояти

Муминова Одинахон Тоштемировна    -    Олтиариқ туманидаги 19-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Раупова Дилбар Махмудовна    -    Когон туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг 5-В синф раҳбари, бошланғич синф ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Реджапова Донахон Холқўчқаровна    -    Андижон шаҳридаги Болалар шаҳарчаси тарбиячиси, Андижон вилояти

Тиллаева Феруза Рахимовна    -    Боғот туманидаги 12-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси,  Хоразм вилояти

Токарева Ирина Александровна    -    Юнусобод туманидаги 259-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент шаҳри

Усарова Санталат Утаевна    -    Мирзачўл туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Усманова Муяссар Жураевна    -    Косон туманидаги 6-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Хусенова Замира Носировна    -    Яшнобод туманидаги 244-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Якубова Гулчехра Уктамовна    -    Самарқанд шаҳридаги 1-Меҳрибонлик уйи тарбиячиси, Самарқанд вилояти

Янгибоева Юлдуз Абдираҳматовна    -    Яккабоғ туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактаби директори, Қашқадарё вилояти 

«Дўстлик» ордени билан

Абдуллаева Гулнора Тулановна    -    Фарғона шаҳридаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган болалар учун интернат уйи тарбиячиси, Фарғона вилояти

Адизова Дилором Облокуловна     -    Нурота туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси,  Навоий вилояти

Алимухамедова Магмура Маликовна    -    Меҳнат фахрийси, кимё фани ўқитувчиси,  Тошкент шаҳри

Бахранова Зоя Анатолевна    -    Зарафшон шаҳар халқ таълими бўлими мудири, Навоий вилояти

Бобоев Ахмеджон Боевич    -    Сариосиё тумани халқ таълими бўлими  бош методисти, Сурхондарё вилояти

Борисова Ирина Леонидовна    -    Миробод туманидаги 83-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Ботиров Низомидин    -    Оққўрғон туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактаби директори, Тошкент вилояти

Гадаева Манзура Уруновна    -    Когон шаҳридаги 17-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти 

Гадоева Мусаллам Нуриддиновна    -    Узун туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг 6-А синф раҳбари, адабиёт фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Гладкова Любовь Ефимовна     -    Янгийўл шаҳридаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг география ва иқтисодий билим асослари фанлари ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Ғойибова Дилбар Жўрақуловна    -    Бухоро давлат университети қошидаги Қоракўл академик лицейи биология фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти 

Джуманова Рамиза Хайруллаевна    -    Нукус шаҳридаги Президент мактабининг математика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Елеушинова Салтанат Дауирхановна    -    Конимех туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Навоий вилояти

Жаббарова Хадича Садиковна     -    Шўрчи туманидаги 68-ақли заиф болалар учун ихтисослаштирилган таълим муассасасининг тарих фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Звонова Елена Юревна    -    Муборак туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Зиятдинова Генара Митхатовна    -    «Elite Education Alternativa Sehriyo» нодавлат таълим муассасаси директори, Тошкент шаҳри

Зуфаров Рустам Ахмедович    -    Тошкент давлат юридик университетининг жиноят ҳуқуқи, криминология ва коррупцияга қарши курашиш кафедраси профессори

Ибрагимов Анатолий Касимович    -    Спорт яккакурашлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг эркин кураш бўйича мураббийи 

Исматуллаев Патхулла Рахматович    -    Тошкент давлат техника университетининг метрология, стандартлаштириш ва сертификатлаштириш кафедраси профессори

Куранбеков Ахматкул    -    Тошкент давлат шарқшунослик университетининг эрон-афғон филологияси кафедраси профессори 

Мирзаева Муазамхон Ашуралиевна    -    Фарғона туманидаги 47-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, немис тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Ортиков Исроилжон Собирович    -    Пахтаобод туманидаги 32-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Раббимова Хулкар Раббимовна     -    Оқдарё туманидаги 45-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Разаков Батирбай Турсинбаевич     -    Хўжайли туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Раимқулова Шоира Махматкуловна    -    Боёвут туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти 

Реймов Ахмед Мамбеткаримович    -    Қорақалпоқ давлат университети ректори, Қорақалпоғистон Республикаси

Саримсақова Гулзода Матлабовна    -    Фориш туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг немис тили фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Тожиев Ғуломжон Ахмедович    -    Ҳазорасп туманидаги 15-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Тошкулов Абдукодир Хамидович    -    Термиз давлат университети ректори, Сурхондарё вилояти

Усманов Абдулхай Патхиддинович    -    Тўрақўрғон туманидаги 7-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Усмонова Дилбархон Исмоновна    -    Ёзёвон туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Уснатдинова Жумагул Шараповна    -    Қорақалпоғистон Республикаси мактабгача таълим вазири 

Юлдашев Сайдали Арипович    -    Спорт ўйинлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг шахмат бўйича мураббийи 

Юлдашев Уришбай    -    Жиззах политехника институтининг электроэнергетика кафедраси профессори, Жиззах вилояти

Юсупов Абдурашид Самадович    -    Наманган туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

«Содиқ хизматлари учун» медали билан

Абдижамилова Турганбике Сарсенбаевна    -    Қўнғирот тумани мактабгача таълим бўлими мудири, Қорақалпоғистон Республикаси

Абдувалиев Андрей Хакимович    -    Енгил атлетика бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби директори

Азизова Рахбархон Мухиддиновна    -    Қизилтепа туманидаги 29-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Навоий вилояти 

Ахмедов Салохиддин Мухтарович    -    Булоқбоши туманидаги 1-касб-ҳунар мактабининг махсус фан ўқитувчиси, Андижон вилояти

Бакиров Поян Уралович    -    Термиз давлат университетининг рус филологияси факультети декани, Сурхондарё вилояти 

Бегматов Исмоилжон Абдуллаевич    -    Косонсой туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Бектемиров Хамро Солаевич    -    Хоразм вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи

Вахобов Азимжон Абдумуталович    -    Учқўрғон тумани ҳокими, Наманган вилояти

Давлатова Мархабо Комиловна    -    Хива шаҳридаги Президент мактабининг биология фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Жураев Шухрат Нуруллаевич    -    Самарқанд шаҳридаги «Самарқанд кўзмунчоғи» нодавлат мактабгача таълим муассасаси директори, Самарқанд вилояти 

Ибодуллаева Дилором Муродуллаевна    -    Тайлоқ туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг 11-А синф раҳбари, биология фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Кадирова Фатима Рашидовна    -    Мактабгача таълим муассасалари раҳбар ва мутахассисларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш институти профессори

Карабаев Маматхан Садирович    -    Геология фанлари университетининг фойдали қазилма конларини излаш ва қидириш кафедраси мудири

Кучкаров Шакир Усканович    -    Бўстонлиқ туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти 

Кучкарова Камила Мирожидиновна    -    Фарғона «Темурбеклар мактаби» ҳарбий-академик лицейининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Қодиров Азизжон Муртазоевич    -    Хатирчи туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг 8-Б синф раҳбари, кимё фани ўқитувчиси, Навоий вилояти

Латипов Фарҳод Қурбонович    -    Бухоро вилояти мактабгача таълим бошқармаси бошлиғи

Мамадалиева Мохирахон Йигиталиевна    -    Учкўприк туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг технология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Мирзаев Фархад Камбарович    -    Янгийўл шаҳар ҳокими, Тошкент вилояти

Мирзаева Умидахон Инамовна    -    Хўжаобод туманидаги заиф эшитувчи болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернати ўқитувчиси, Андижон вилояти

Наврузов Фирдавс Шавкатович    -    Бухоро шаҳридаги «The Knowledge Academy» нодавлат таълим муассасаси директори, Бухоро вилояти

Нематова Сапура Мустафақуловна    -    Бахмал туманидаги 25-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, ўзбек тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Ниёзов Холмирза Узганович    -    Олтиариқ тумани ҳокими, Фарғона вилояти

Очилов Эркин Шукурович    -    Ҳамид Олимжон ва Зулфия номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Пардаев Тургун Халиярович    -    Ангор туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Ражабов Барна Журакулович    -    Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Давлат тест марказининг Тест синовларини ташкил этиш ва мувофиқлаштириш бош бошқармаси бошлиғи

Ражапов Вохобжон Туражанович    -    Наманган вилояти халқ таълими бошқармаси бошлиғи

Розикова Махлиё Азаматовна    -    Миробод туманидаги 213-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Садиқова Шоира Ибрахимовна     -    Чилонзор туманидаги 202-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Узокова Олия Кадировна    -    Қарши шаҳридаги 9-умумий ўрта таълим мактаби директори, Қашқадарё вилояти

Халилова Зилола Ураловна    -    Сардоба туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Хамдамова Нигорахон Мамадалиевна    -    Юнусобод туманидаги 98-умумий ўрта таълим мактабининг 11-Б синф раҳбари, она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Юсупова Хилола Каримжановна    -    Наманган вилояти мактабгача таълим бошқармаси бошлиғи

Янгибаев Бахадир    -    Шуманай тумани ҳокими, Қорақалпоғистон Республикаси

«Шуҳрат» медали билан

Абдуллаева Раъно Нумановна    -    Андижон шаҳридаги 35-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг 4-Б синф раҳбари, она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, 
Андижон вилояти

Азизова Нодира Кудратуллаевна    -    Яккасарой туманидаги 144-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Алламова Назакат Азадовна    -    Муҳаммад Ризо Эрниёзбек ўғли Огаҳий номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг тарих фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Алмарданова Хадича Саттаровна    -    Шўрчи туманидаги «Happy Kids» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Сурхондарё вилояти

Анаркулова Барно Рахматовна    -    Янгийўл шаҳридаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг 9-Б синф раҳбари, технология фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Аралова Икбол Акмаловна    -    Деҳқонобод туманидаги 85-умумий ўрта таълим мактабининг 7-А синф раҳбари, рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Атаев Раджаб Рахимович    -    Бухоро туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг тасвирий санъат ва чизмачилик фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Атажанов Сарвар Султанбаевич    -    Урганч шаҳридаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг 11-А синф раҳбари, миллий ғоя ва маънавият асослари фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Ахмедов Баходир Бобомуродович    -    Тошкент шаҳридаги Инҳа университетининг биринчи тоифали лектори

Бадалова Наргиза Дадоевна    -    Оқолтин туманидаги 8-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти

Бобоева Гуласал Жомғировна    -    Қизириқ туманидаги 23-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти 

Болиқулов Аслиддин Холдорович    -    Ховос туманидаги 10-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Сирдарё вилояти 

Геворкян Лаура Кареновна    -    Юнусобод туманидаги 43-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Гулматов Баходир Хабибуллаевич    -    Наманган шаҳридаги Президент мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Наманган вилояти

Давлатов Абдуллажон Абдуламидович    -    Чортоқ туманидаги 4-умумий ўрта таълим мактабининг 8-Б синф раҳбари, тасвирий санъат ва чизмачилик фанлари ўқитувчиси, Наманган вилояти

Джалалов Темур Асфандиярович    -    Тошкент шаҳридаги Президент мактабининг физика фани ўқитувчиси

Джураева Шохида Мирзахматовна    -    Мирзо Улуғбек номидаги ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг физика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Жўраев Фарход Исроилович    -    С.Ҳ.Сирожиддинов номидаги Республика академик лицейининг физика фани ўқитувчиси

Ибодова Маҳфуза Намозовна    -    Навоий давлат педагогика институти қошидаги академик лицейнинг биология фани ўқитувчиси, Навоий вилояти 

Исломова Зилолахон Ўринбоевна    -    Асака туманидаги 27-мактабгача таълим муассасаси услубчи-тарбиячиси, Андижон вилояти 

Исматова Нигорахон Ҳайитовна    -    Чироқчи туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти

Исмоилова Раънохон Пазилдиновна    -    Бағдод туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг тарих фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Карабеков Журабек Таджибаевич    -    Зарбдор туманидаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Ким Екатерина Яковлевна    -    Мирзо Улуғбек туманидаги «Интеллект» нодавлат таълим муассасасининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Крилов Сергей Александрович    -    Миробод туманидаги 60-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Кулдошев Хусан Устаевич    -    Дўстлик туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Кутлиева Ирода Аллабергановна    -    Урганч туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Марадова Байрамгул Нодировна    -    Қоровулбозор туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Меджитова Эльзара Ризаевна    -    Учтепа туманидаги 107-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Музаффарова Оқила Абдураҳмоновна    -    Жондор туманидаги «Мадина-Мирзо» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Бухоро вилояти

Муродова Дилфуза Абдиқодировна     -    Касби туманидаги 11-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Қашқадарё вилояти 

Мусурманова Нодира Хакимовна    -    Зомин туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Жиззах вилояти

Наржигитов Хусанбай    -    Гулистон давлат университетининг математика кафедраси доценти, Сирдарё вилояти

Одилов Камолиддин Салохиддинович     -    Каттақўрғон туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Очилова Камолахон Махмудовна    -    Сергели туманидаги 329-умумий ўрта таълим мактабининг мусиқа фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Рахимова Шалолахон Обитжоновна    -    Поп туманидаги 50-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Наманган вилояти

Рахимходжаева Нодира Саидахраловна    -    Тошкент шаҳридаги Сингапур менежментни ривожлантириш институтининг етакчи ўқитувчиси – Банк ва молия мактаби раҳбари 

Рахманова Адиба Абдурахмоновна    -    Марғилон шаҳридаги «Happy baby» нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудири, Фарғона вилояти

Рахматов Лазизхон Темирхонович    -    Самарқанд шаҳридаги «Redbridge schools» нодавлат таълим муассасаси директори, Самарқанд вилояти

Рахматова Шахноза Исматуллаевна     -    Самарқанд шаҳридаги 9-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Рўзметова Севара Ачиловна    -    Қўшкўпир туманидаги 7-мактабгача таълим муассасаси тарбиячиси, Хоразм вилояти

Сабурова Гўзал Кадирбергановна    -    Беруний туманидаги 42-умумий ўрта таълим мактабининг 5-А синф раҳбари, тарих фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Сагиева Гулайим Абатбаевна    -    Қонликўл туманидаги 21-умумий ўрта таълим мактабининг рус тили ва адабиёти фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Садиқова Нафиса Бобаназаровна    -    Тошкент давлат аграр университети қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси

Самандарова Майрам Абдукаюмовна     -    Бекобод туманидаги 11-умумий ўрта таълим мактабининг география фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Суярова Гулбахор Сайдуллаевна    -    Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси

Тиллабоева Гулбахор Ахмаджановна    -    Избоскан туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Тоғаев Алишер Шералиевич     -    Хатирчи туманидаги 88-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Навоий вилояти 

Тошпулатова Гулжахон Абдурафиковна     -    Самарқанд туманидаги 22-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Самарқанд вилояти

Тўйчиева Барнохон    -    Шаҳрихон туманидаги 3-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Умаров Алихан Ахмадович    -    Бухоро нефть ва газ саноати коллежининг махсус фан ўқитувчиси, Бухоро вилояти

Усманова Диларам Шарафовна    -    Фарғона шаҳридаги 2-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Утеназарова Зияда Алланазаровна     -    Нукус шаҳридаги «Нукус Зияда Нур» нодавлат таълим муассасаси директори, Қорақалпоғистон Республикаси 

Хайдаров Дилшод Мамарасулович    -    Тошкент педиатрия тиббиёт институти қошидаги академик лицейнинг кимё фани ўқитувчиси

Халикулов Али Бувалиевич    -    Тошкент давлат техника университети қошидаги Қўқон нефть ва газ саноати техникумининг махсус фан ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Хамроева Зебинисо Холмаматовна    -    Бойсун туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси, Сурхондарё вилояти

Хасанова Севара Ғиёсиддиновна    -    Чилонзор туманидаги 217-умумий ўрта таълим мактабининг кимё фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри

Ходжаев Анвар Закирович    -    Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг оғир атлетика, велоспорт, от спорти назарияси ва услубияти кафедраси мудири

Хожабаев Айбек Жумабаевич    -    Тахиатош туманидаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси

Худайберганова Айдин Темировна    -    Олмазор туманидаги 102-заиф эшитувчи болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернати тарбиячиси, Тошкент шаҳри

Хўжақулов Беҳзод Абдусатторович    -    Миробод тумани халқ таълими бўлими мудири, Тошкент шаҳри

Эгамбердиева Дилбар Рахимбердиевна    -    Хонқа туманидаги 36-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Хоразм вилояти

Эрназарова Гулнозахон Рахматиллаевна    -    Данғара туманидаги 30-умумий ўрта таълим мактабининг биология фани ўқитувчиси, Фарғона вилояти

Юлдашева Нилуфар Абдурауфовна     -    Қибрай туманидаги 1-умумий ўрта таълим мактабининг математика фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти

Юлчибаева Раънохон Маматкадировна    -    Жалақудуқ туманидаги 20-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Андижон вилояти

Ярашева Нигора Ҳазратқуловна    -    Вобкент туманидаги 2-умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Бухоро вилояти.