Шаҳарлараро қатнайдиган автобуслар рўйхати ва нархлари маълум қилинди

Шаҳарлараро қатнайдиган автобуслар рўйхати ва нархлари маълум қилинди

Аввал хабар қилганимиздек, Республика махсус комиссиясининг қарори билан 17 август, душанба кунидан эътиборан шаҳарлараро автобуслар ҳаракати қайта тикланади.

Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ахборот хизмати «Тошкент» автовокзалидан маҳаллий йўналишларда қатнайдиган автобуслар нархи ва қатнов вақтларини маълум қилди.

  • 7:40 Тошкент – Жўш чипта нархи 51 000 сўм
  • 8:30 Тошкент – Навоий чипта нархи 52 000 сўм
  • 8:30 Тошкент – Шофиркон чипта нархи 63 000 сўм
  • 8:50 Тошкент – Хатирчи чипта нархи 50 000 сўм
  • 9:30 Тошкент – Бухоро чипта нархи 75 000 сўм
  • 10:00 Тошкент – Самарқанд чипта нархи 35 000
  • 10:20 Тошкент – Қоракўл чипта нархи 73 000 сўм
  • 10:30 Тошкент – Қарши чипта нархи 54 000 сўм
  • 12:00 Тошкент – Каттақўрғон чипта нархи 45 000 сўм
  • 14:00 Тошкент – Ўсмат чипта нархи 32 000 сўм
  • 15:30 Тошкент – Урганч чипта нархи 115 000 сўм
  • 16:00 Тошкент – Зомин чипта нархи 24 000 сўм
  • 16:00 Тошкент – Қўнғирот чипта нархи 135 000 сўм
  • 17:40 Тошкент – Денов чипта нархи 87 000 сўм
  • 18:00 Тошкент – Бухоро чипта нархи 75 000 сўм
  • 18:00 Тошкент – Нукус чипта нархи 100 000 сўм
  • 18:30 Тошкент – Термиз чипта нархи 78 000 сўм
  • 19:00 Тошкент – Хива чипта нархи 115 000 сўм
  • 19:00 Тошкент – Денов чипта нархи 87 000 сўм

Чипталарни «Тошкент» автовокзали кассаларидан ҳамда Uztrans.uz ягона интерактив ахборот портали орқали онлайн тарзда сотиб олиш мумкин.

Шунингдек, коронавирус пандемияси билан боғлиқ вазият сабаб автобус қатновларининг вақтига ўзгартириш киритилиши мумкинлиги айтилди.

Маълумот учун телефон: (71) 207-87-00