Prezident 500 nafar yurtdoshimizni taqdirladi (to‘liq ro‘yxat)

Prezident 500 nafar yurtdoshimizni taqdirladi (to‘liq ro‘yxat)

O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni qabul qilindi.

Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha sohalarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, uning xalqaro maydondagi obro‘-e’tibori va nufuzini yuksaltirishga qo‘shgan munosib hissasi, iqtisodiyot tarmoqlarini zamon talablari asosida modernizatsiya qilish, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni joriy etish, qulay investitsiya muhitini yaratish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishdagi ulkan xizmatlari, jamiyatda ma’naviy barqarorlikni saqlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor» faxriy unvoni bilan

Xomidov Shavkatjon Sayramovich – «G‘o‘za urug‘chiligi birlashmasi» Namangan elita urug‘chilik laboratoriyasi mudiri, Namangan viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan

Negmatov Shuhrat Xudoyberdiyevich – Ishtixon tumani hokimi, Samarqand viloyati

Teshayev Shuhrat Jo‘raqulovich – O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi vazirining birinchi o‘rinbosari

Esanov Muhiddin Turdiyevich – Kogon tumani hokimi, Buxoro viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator» faxriy unvoni bilan

Razov Jetkerbay Bektemirovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligining qurilish va ta’mirlash ishlari bo‘yicha mexanizatsiya bazasi ekskavator mashinisti

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador» faxriy unvoni bilan

Yunusov Xudaynazar Beknazarovich – Samarqand veterinariya meditsinasi instituti rektori, Samarqand viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan

Musurmonkulov Abdulpatto – Marhamat tumanidagi «Ipak» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Tojiboyeva Muyassarxon Abdulxamidovna – «Farg‘ona tumani agro pilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh agronomi, Farg‘ona viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan iqtisodchi» faxriy unvoni bilan

Gulyamov Ravshan Ayubovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining maslahatchisi

Raxmatov Murtaza Axmedovich – Buxoro viloyati «Bukhara Cotton Textile Cluster» paxta-to‘qimachilik korxonasi ta’sischisi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan

Kudratov Abdujalil Xusanovich – «Sho‘rtan neft va gaz qazib chiqarish» boshqarmasi gazni oltingugurt birikmasidan tozalash sexi katta kuzatuvchisi, Qashqadaryo viloyati

Raxmatov Uktam Nasimovich – «Navoiy mashinasozlik zavodi» ishlab chiqarish birlashmasi direktori, Navoiy viloyati

Royuk Vladimir Petrovich – «O‘zelektroapparat – Elektroshit» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Xursanov Abdullo Xalmuradovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan geolog» faxriy unvoni bilan

Djabarov Rashid Azizovich – «Toshkentgeologiya» aksiyadorlik jamiyati direktorining birinchi o‘rinbosari – bosh geologi

Rustamov Asror Ikramovich – O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining Mineral-xomashyo bazasini rivojlantirish va qayta to‘ldirish bosh boshqarmasi boshlig‘i

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan ixtirochi va ratsionalizator» faxriy unvoni bilan

Abduraxmonov Ibroxim Yulchiyevich – O‘zbekiston Respublikasi innovatsion rivojlanish vaziri

Ismatullayev Dilshod Xayrullayevich – Chust tumanidagi «Chust Textile» xususiy korxonasi direktori, Namangan viloyati

Xaydarov Jamshid Temurovich – Samarqand viloyati hokimining o‘rinbosari – «Urgut» erkin iqtisodiy zonasi direksiyasi rahbari

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

Atemov Uskenbay – Yuqori Chirchiq tumani hokimi, Toshkent viloyati

Turayev Mustafakul Alimovich – Mirzaobod tumanidagi «Mirzacho‘l» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

Egamberdiyev Atabek – Sardoba tumanidagi «Ozod o‘lka maydoni» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi» faxriy unvoni bilan

Artikxodjayev Jaxongir Abidovich – Toshkent shahar hokimi

Eshonkulov Ali Amonovich – «Navoiy kon metallurgiya kombinati» davlat korxonasining Zarafshon qurilish boshqarmasi boshlig‘i, Navoiy viloyati

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi» faxriy unvoni bilan

Abdullayev Adxam Azizovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Buxoro lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Buxoro viloyati

Djumanov Ramazon Maxkamovich – «Yakkasaroy maxsustrans» avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

Urazbayev Onalbay Tenelovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining 279-yo‘l mashina stansiyasi mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi» faxriy unvoni bilan

Ismoilov Ilxom Ruzimovich – «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Uchuvchilar xizmati departamenti «Boing» havo kemasi komandiri

«El-yurt hurmati» ordeni bilan

Axunov Uktamjon – Andijon viloyati mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Bobomurodova Anora Yavqochtiyevna – O‘zbekiston ta’lim, fan va madaniyat xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining Navoiy viloyati bo‘yicha mas’ul tashkilotchisi

Jankuvatova Ra’no Narmuratovna – G‘uzor tumanidagi «Qovchin» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

Jumaniyazov Matkarim – Xorazm viloyati mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Komilov Xolmatjon Adilovich – Farg‘ona viloyati hokimligi huzuridagi jamoatchilik kengashi raisi

Koshimbetova Kutli Abdullayevna – Qo‘ng‘irot tumanidagi «Qoraqalpog‘iston» shaharcha fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Mansurov Ziyoviddin – O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Namangan viloyati bo‘limi rahbari

Mutalov Amanulla Nigmatullayevich – Chilonzor tumanidagi «Chilonzor» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Pardayev Nusuratulla – Jizzax viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Rafikov Kudratulla Mirsagatovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi raisi

Urakov Qo‘ziboy – Sirdaryo tumanidagi «Baxt Teks-Farm» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

Xaydarova Zaynab – Narpay tumanidagi «Mehnat rohat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Xayitqulov Yazzan Eshmurodovich – Denov tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

Xusenov Samoydin Kasimovich – Buxoro viloyati mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

Shodiyev Abdumajid – Olmaliq shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Valiyeva Manzura – Shayxontohur tumanidagi «Yangiobod» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Jo‘rabekov Ismoil Xakimovich – O‘zbekiston Respublikasi suv xo‘jaligi vazirining maslahatchisi

Mashrabov Zokirjon Mashrabovich – Bobur nomidagi xalqaro jamoat fondi raisi

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Abduraxmanova Xalima Payziraxmanovna – To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Yortepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

Akramov Gafar – Chinoz tumanidagi «O‘rinboy hoji» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Axundjanov Raxmadjan – Geologiya va geofizika instituti bosh maslahatchisi

Ganiyev Kaxramon Xudoyberdiyevich – «Navoiy issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Navoiy viloyati

Davlatov Matmurod – Xonqa tumanidagi «Mustaqillik» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi o‘rinbosari, Xorazm viloyati

Djabborov Kuvandik Yashuzokovich – «O‘zbekiston pochtasi» aksiyadorlik jamiyatining Samarqand shahar pochta aloqasi bog‘lamasi pochtachisi, Samarqand viloyati

Doshanov Yuldash Aytbayevich – «Farg‘onaazot» aksiyadorlik jamiyatining mexanika-ta’mirlash sexi metallizatori, Farg‘ona viloyati

Ziyoyev Abduzoxir – Urgut tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

Imomaliyeva Onarxon Tursunovna – Chortoq tumanidagi «Gulsanam Hamidulla Qudratulla» fermer xo‘jaligi pillachisi, Namangan viloyati

Ismoilov Abdulxoshim Mamasobirovich – Andijon tumanidagi «Ravon Taraqqiyot Orzusi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Yo‘ldashev Muminjon Shokirjonovich – Farg‘ona tumanidagi «Bahodir log‘on tekstil» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori o‘rinbosari, Farg‘ona viloyati

Kazimova Robiya Fatullayevna – O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasining Buxoro shahar Kengashi raisi

Karimov Abdiraxmon – Sherobod tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Surxondaryo viloyati

Karimov Muxtor Akbarovich – Toshkent shahridagi «Krantas Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi

Qodirova Bashorat Idibayevna – Mirzaobod tumanidagi «Mirzaobod agro pilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati agronomi, Sirdaryo viloyati

Mexmonov Mo‘ysinjon Dadajonovich – Quvasoy shahridagi «Industrial Consulting Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Farg‘ona viloyati

Muxtorov Zarif Abduraximovich – Samarqand tumanidagi «Konigil meros» xususiy korxonasi rahbari, Samarqand viloyati

Nizomiddinov Zaynilobiddin Shaxobbidinovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari

Ochilov To‘xta – Qamashi tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qashqadaryo viloyati

Ro‘zibayev Rashid Sharipbayevich – «Bog‘otmaxsussuvpudrat» mas’uliyati cheklangan jamiyati buldozerchisi, Xorazm viloyati

Ruziyev Nemat Ruziyevich – «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining investitsiyalar departamenti boshlig‘i

Sadikova Maxbuba Xalikovna – Kogon shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Buxoro viloyati

Saymbetov Perdebay Jumamuratovich – Chimboy tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Sayfullayev Baxtiyor Sayfullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Yoshlar, madaniyat va sport masalalari qo‘mitasi raisi

Saliyev Ergash Alibekovich – Jizzax viloyati hokimi

Sariyev Kaxraman Ramatullayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisi

Sultonov Azamat Akramovich – «Buxoro agroklaster» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Buxoro viloyati

Tillabayeva Nafisaxon Uzakbayevna – Andijon shahridagi «Dinar tekstil» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi va dizayneri, Andijon viloyati

Toshboyev Xonim – Boysun tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

Tulyaganov Kozim Nasirovich – O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligi huzuridagi Qurilish sohasida nazorat inspeksiyasi boshlig‘i

Turakulov Nasir – Sariosiyo tumanidagi «Bog‘u bo‘ston» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Tursunov Saypulla Narzullayevich – Surxondaryo viloyati hududiy innovatsiya faoliyati va texnologiyalar transferi markazi rahbari

Umurzakov Sardor Uktamovich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari – tashqi savdo va investitsiyalar vaziri

Xayitov Iskandar Samandarovich – mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Xudayev Rajab Boltayevich – Jondor tumanidagi «Chinor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Xujamberdiyev Mamazair – O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Andijon viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri

Sharafutdinov Ximoyiddin – Termiz shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

Shokirov Ilxomidin Kobilovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi Kengashi raisining o‘rinbosari

Ergashev Tursunxodja Alavutdinovich – Olmazor tumanidagi «Guzarboshi» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Ermanov Farxod Urazboyevich – Xorazm viloyati hokimi

Yusupova Inkilob Tursunovna – Bolalar va oilalarni qo‘llab-quvvatlash assotsiatsiyasi raisi

Yadgarova Diloram Tulyaganovna – Sergeli tumanidagi «Saxovat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisining o‘rinbosari, Toshkent shahri

«Do‘stlik» ordeni bilan

Abdijabbarov Tursinbay – Qoraqalpog‘iston Respublikasi mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirining o‘rinbosari

Abduraxmonov Ismoil Zayirovich – Toshloq tumanidagi «Madumar Rahmon Karim» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Abduraxmanov Pulat Majitovich – mehnat faxriysi, Samarqand viloyati

Aybxanov Xarimxon – mehnat faxriysi, Namangan viloyati

Aliyev Zair – mehnat faxriysi, Samarqand viloyati

Alimbekova Dildar Maxmutovna – O‘zbekiston mikromoliya institutlari Milliy assotsiatsiyasi raisi

Anoxin Aleksandr Vyacheslavovich – «Farg‘onaazot» aksiyadorlik jamiyatining kompressor uskunalari mashinisti, Farg‘ona viloyati

Aripov Eldor Taxirovich – Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktori

Axmedkulov Djura – Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashi kotibiyat mudiri, Toshkent viloyati

Axmedov Nurmuxammad – O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi faxriysi

Axmedxadjayev Azim Israilovich – Jizzax viloyati hokimining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i

Baltayev Ulug‘bek Djumaniyazovich – Xiva tumanidagi «Sayat qurilish» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Batirova Nilufar Nyutonovna – «Toshkent hududiy elektr tarmoqlari korxonasi» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori

Ganiyeva Matluba Maxamajanovna – Andijon tumanidagi «Orol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

Gulyamov Baxtiyor Vaxabovich – O‘zbekiston Respublikasi Sanoat xavfsizligi davlat qo‘mitasi raisi

Davlatov Ziyadulla Urakovich – Sherobod tumani hokimi, Surxondaryo viloyati

Dehqonov Shuxrat Xolbutayevich – O‘zbekiston madaniyat, sport va turizm xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi

Djabbarov Saydullo – mehnat faxriysi, Qashqadaryo viloyati

Djumabayev Sunat Nigmatovich – «Boshtransloyiha» aksiyadorlik jamiyati sun’iy inshootlar bo‘limi loyihalar bosh muhandisi

Djurayev Sobir Safarovich – «Buxorogazsanoatqurilish» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi, Buxoro viloyati

Jalilov Raxmatali Kambarovich – «Aloqabank» aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisining maslahatchisi

Jalolov Sayfitdin – Sariosiyo tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

Zaripov Bakridin – Toshkent shahridagi «Petromaruz Uzbekistan» xorijiy korxonasining axborot xizmati rahbari

Ibragimov Kuatbay Turganbayevich – Nukus shahar telekommunikatsiya bog‘lamasi muhandisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ibraimov Ernes Merkezovich – «O‘zbekgidroenergo» aksiyadorlik jamiyati Gidroelektrstansiyalarni ekspluatatsiya qilish boshqarmasi boshlig‘i

Imamov Sabitjan Xudaynazarovich – Uchtepa tumanidagi «Ko‘kcha Oqtepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Karimov Avaz Salimovich – «Qurilish birlashmasi» davlat unitar korxonasi bosh direktori

Karimov Dilshod Sanakulovich – Paxtachi tumanidagi «Baliq Al-Said» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Kasimov Komil Abdunosirovich – Yangihayot tumanidagi «Dentafill Plus» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Kodirov Muminjon Mardonovich – «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining «Samarqand turistik markazi» loyihasi rahbari

Mavlonov Bekzot Mardonovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi departament rahbari

Mamarayimov Abdurayim – Oqdaryo tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

Mardiyev Alisher – Samarqand shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

Matkarimov Alisher Qadamboyevich – Yangiariq tumanidagi «Global Food Impex» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Masharipov Uktam Rustamovich – Hazorasp tumani hokimi, Xorazm viloyati

Mutalov Abdulxashim Mutalovich – mehnat faxriysi, Toshkent viloyati

Nazarov Salaxiddin – G‘allaorol tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

Nazarov Sharofiddin Xakimovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Byudjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi raisi

Narziyev Raxmat Axmadovich – Forish tumanidagi «Lazzat-Kafolat» xususiy korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

Naxipov Akbay Aripbayevich – Nukus tumanidagi «Qoraqalpoq qurilish-montaj boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Normuminov Boboraxmat Eshmatovich – Chiroqchi tumanidagi «Normo‘minov Boborahmat Eshmatovich» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Nugmanov Abdulla Kurbanovich – O‘zbekiston transport, yo‘l va kapital qurilish, qurilish industriyasi xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi

Nuraliyev Erkin Nazurullayevich – Farg‘ona viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Nuraliyeva Moxira Mamadaliyevna – Chilonzor tumanidagi «Mohi-Nur kommunal» ixtisoslashtirilgan boshqaruv kompaniyasi rahbari, Toshkent shahri

Nuritdinov Xusanboy Yusubayevich – Namangan tumanidagi gul va gul urug‘lari yetishtirish yo‘nalishidagi xususiy tadbirkor, Namangan viloyati

Nurmatov Nuritdin Baxrdinovich – Jizzax viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi raisi o‘rinbosari

Nusratov Shuxrat Tuxfatovich – O‘zbekiston tadbirkorlik, biznes va xizmat ko‘rsatish sohalari xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi raisi o‘rinbosari

Pirmatov Oybek Ergashbayevich – Jalaquduq tumanidagi «Harir tola» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Pirmuxamedov Murat Djaxangirovich – Nurota tumanidagi «Premier Textile» xususiy korxonasi direktori, Navoiy viloyati

Raximov Botir – Qashqadaryo viloyati irrigatorlar va melioratorlar oqsoqollar assotsiatsiyasi raisi

Raxmatov Xomid Teshayevich – Buxoro shahridagi «Tibtexnika» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Buxoro viloyati

Raxmonov Abdukamol Shodiyevich – O‘zbekiston «Adolat» sotsial-demokratik partiyasi siyosiy Kengashi raisining o‘rinbosari

Sadikov Djaxongir Ravshanxanovich – Yakkabog‘ tumanidagi «Qorabayir» otchilik majmuasi direktori, Qashqadaryo viloyati

Salyamov Zayniddin Samatovich – Qarshi shahridagi «1-kompleks loyiha-qurilish va montaj» xususiy korxonasi direktori, Qashqadaryo viloyati

Sarmanov Abdiraim Mamaraimovich – «O‘zbekko‘mir» aksiyadorlik jamiyati «Angren ko‘mir koni» filiali ekskavator mashinisti, Toshkent viloyati

Serganov Vladimir Nikolayevich – «Urankamyobmetgeologiya» aksiyadorlik jamiyati Markaziy geologiya qidiruv partiyasi yetakchi geologi

Siddikov Ravshanbek Inomjonovich – Don va dukkakli ekinlar ilmiy-tadqiqot instituti direktori

Sidikov Xakim Xudaybergenovich – Chilonzor tumanidagi «2-Charx Kamolon» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Slobodiryova Yelena Yurevna – «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining kran mashinisti

Soliyev Jaxongir Ulmasovich – Termiz shahridagi «Prof Group» qurilish kompaniyasi ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

Soliyev Sufxonjon Muydinovich – Rishton tumani hokimi, Farg‘ona viloyati

Sultanov Rustam – Xorazm viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Tadjiboyev Pulat Toshboyevich – «Mahalla» xayriya jamoat fondi Zomin tumani bo‘linmasi raisi, Jizzax viloyati

Tulyaganov Abdukaxxar Xakimovich – mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Turayev Muxibulla Raxmatullayevich – Uzun tumani «Uzunmaxsussuvpudrat» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Turdiyev Pirnazar – Karmana tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Navoiy viloyati

Turdikulov Abdullojon – Yangiobod tumanidagi «Havotog‘ gulshani sanatoriysi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Jizzax viloyati

Tursunmuradov Rustambek Permatovich – Sirdaryo viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Tursunov Shavkat Kubayevich – «Navoiy-kon metallurgiya kombinati» davlat korxonasi «Zarmitan» koni lahimchisi, Navoiy viloyati

Tuxtayev Abdukaxxar Xasanovich – Shayxontohur tumani hokimi, Toshkent shahri

Umbarkulova Gulchexra Xasanbayevna – Uchtepa tumanidagi «Spartak Invest Plus Building» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

Urakov Xaydar Muxamadiyevich – Samarqand tumanidagi «Navobod naslli parranda» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Usmanov Saydullo Atabillayevich – Namangan shahridagi «Zamin kiyim sanoat» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori maslahatchisi, Namangan viloyati

Fuzaylov Farrux Ilxomovich – Samarqand shahridagi «Afrosiyob parranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

Xajiyev Rustam – Hazorasp tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

Xalilayev Faxratdin Sadullayevich – «Taxiatosh issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xamidov Alisher Yuldashevich – «Uzbekistan airways technics» mas’uliyati cheklangan jamiyati sex boshlig‘i

Xamidov Baxtiyar Sultanovich – O‘zbekiston banklar assotsiatsiyasi bosh direktori

Xamidov Xakimdjan – mehnat faxriysi, Toshkent viloyati

Xashimov Zafar Kamilevich – «Korzinka.uz» supermarketlar tarmog‘i asoschisi

Xodjayeva Dilbar Karimovna – Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Hamid Olimjon» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Xudaybergenova Rimadjan Matnazarovna – Xorazm viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Xudayberdiyev Xabibullo – Jizzax viloyati o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘i

Xujanazarov Shadiyar – mehnat faxriysi, Qashqadaryo viloyati

Soy Aleksandr Samsonovich – Guliston shahar telekommunikatsiya bog‘lamasi muhandisi, Sirdaryo viloyati

Shaislamov Shakasim Ismanovich – O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi apparati Axborot-tahlil markazi direktori

Shermatov Sherzod Xotamovich – O‘zbekiston Respublikasi xalq ta’limi vaziri

Eshimov Shuxrat Muxtarovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Angren kon boshqarmasi tegirmon mashinisti, Toshkent viloyati

Yuldasheva Marina Georgiyevna – «Neft va gaz konlari geologiyasi hamda qidiruvi instituti» aksiyadorlik jamiyatining Ustyurt mintaqasi neftgazliligi laboratoriyasi mudiri

Yusupov Baxodir Tursunovich – Kosonsoy tumani hokimi, Namangan viloyati

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Zayniddinov Sharafiddin – Shahrisabz shahridagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori, Qashqadaryo viloyati

I darajali «Salomatlik» ordeni bilan

Inoyatov Amrillo Shodiyevich – O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash vazirining birinchi o‘rinbosari

II darajali «Salomatlik» ordeni bilan

Mansurova Shodioy Oslanovna – Qarshi shahridagi «Kunchiqar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

Miraxmedov Miradil – O‘zbekiston ko‘zi ojizlar jamiyatining «Yangiyo‘l» yurak-asab kasalliklari sihatgohi direktori maslahatchisi, Toshkent viloyati

Norqulova Mavlyuda Aliyevna – Qashqadaryo viloyati perinatal markazi direktori

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Abduvaliyeva Sanoat Abduvaliyevna – Olmazor tumanidagi «Chilto‘g‘on» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Abduganiyev Alisher Muxammadiyevich – Zomin tumani hokimi, Jizzax viloyati

Abdullayev Ashur Nuraliyevich – «To‘raqo‘rg‘on issiqlik elektr stansiyasini qurish direksiyasi» unitar korxonasining bug‘-gaz qurilmasi sexi boshlig‘i, Namangan viloyati

Adilov Rustam Sakiyevich – «Elektromagnit moslashuv markazi» davlat unitar korxonasining ish yuritishni boshqarish va nazorat qilish xizmati boshlig‘i o‘rinbosari

Azamova Gulchexra Djumayevna – G‘ijduvon tumani telekommunikatsiya bog‘lamasi elektromontyori, Buxoro viloyati

Azimov Soxib Asatovich – Urgut tumanidagi «Sam Elektro Servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

Akmuradov Aleksandr Ulugberdiyevich – Sergeli tumani hokimining arxitektura, kapital qurilish va kommunikatsiyalarni rivojlantirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Toshkent shahri

Alikulov Sherxan Xodjanovich – «O‘zbektemiryo‘lekspeditsiya» unitar korxonasi «Sogdiana Trans» sho‘’ba korxonasi direktorining birinchi o‘rinbosari

Aslanov Bobir Akramovich – «Jizzax akkumulyator zavodi» aksiyadorlik jamiyatining elektrodlar sexi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Atodjonov Djumonozor Azodovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Fuqarolarning sog‘lig‘ini saqlash masalalari qo‘mitasi a’zosi

Axunov Srajiddin Tadjiddinovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Ashirov Kurol Saparbayovich – Shovot tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Xorazm viloyati

Begimkulov Uzokboy Shoimkulovich – O‘zbekiston Respublikasi maktabgacha ta’lim vaziri o‘rinbosari

Berdiyarov Narbuta Kuldashevich – Guliston tumanidagi «Guliston tumani servis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati kombayn operatori, Sirdaryo viloyati

Bobobekov Mirzasulton Aliqulovich – Jizzax viloyati uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish boshqarmasi boshlig‘i

Boboyev Adiz Muzafarovich – O‘zbekiston Respublikasi iqtisodiy taraqqiyot va kambag‘allikni qisqartirish vaziri o‘rinbosari

Boboyev Faxriddin Atoyevich – «O‘zcharmsanoat» uyushmasi raisi

Davronov Kamol G‘afurovich – Buxoro shahar hokimining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo bo‘limi boshlig‘i, Buxoro viloyati

Dadabayev Tulkinjon Tulyanovich – Guliston shahar hokimi, Sirdaryo viloyati

Djurayev Xurram Abdurazikovich – Chiroqchi tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Jaxongirov Shukrullobek Akmaljon o‘g‘li – «Mimar group» mas’uliyati cheklangan jamiyati dizayneri va loyiha muvofiqlashtiruvchisi, Toshkent shahri

Jumanazarov Akmal Ruzikulovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Jumaniyazov Mansurbek Bazorboyevich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Jurayev Rasuljon Karimovich – Beshariq tumani hokimi, Farg‘ona viloyati

Ziyayev G‘olibsher Meliboyevich – O‘zbekiston Respublikasi Axborotlashtirish va telekommunikatsiyalar sohasida nazorat bo‘yicha davlat inspeksiyasi boshlig‘i

Ibragimov Shuxrat Musojonovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Ibragimova Mavluda Kaxramonovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

Isakov Odilbek Rustamovich – O‘zbekiston Respublikasi moliya vazirining o‘rinbosari

Isaqulov Dadajon Aynaqulovich – «O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari» aksiyadorlik jamiyati raisi

Islamova Xursanoy Nizomovna – O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasining Farg‘ona viloyati kengashi raisi

Islomov Baxrom Raximovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Qarshi lokomotiv deposi elektrovoz mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Ismoilov Axad Xomidovich – Uchko‘prik tumanidagi «363-Qo‘qonelektrmontajchi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati

Ismoilov Shavkat – Nurota tumanidagi «Chashma» tarixiy-me’moriy majmuasi direksiyasi ilmiy xodimi, Navoiy viloyati

Isoqov Maqsud Uzoqovich – Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi Mineral resurslar instituti direktori

Yo‘ldashev Sultonboy Rajapbayevich – Amudaryo tumani hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kadirov Dilmurod Gafurovich – Norin tumani hokimi, Namangan viloyati

Karimov Sadirjon Sodiqovich – «Toshkent metropoliteni» unitar korxonasi «Chilonzor» elektrodeposi mashinisti, Toshkent shahri

Kasimov Dilmurod Sultanmuratovich – Tadbirkorlik sub’yektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha vakili

Kudratov Laziz Shavkatovich – O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar va tashqi savdo vazirining birinchi o‘rinbosari

Kuranbayev Kaxramon Kuchkarovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisining birinchi o‘rinbosari

Qodiriy Abbos Abdulaziz o‘g‘li – «12-trest» aksiyadorlik jamiyatining 52-qurilish boshqarmasi bosh muhandisi, Toshkent shahri

Magrupov Aziz Yuldashevich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarining birinchi o‘rinbosari

Madyarov Namandjon Baymatovich – «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining elektrda po‘lat eritish sexi operatori, Toshkent viloyati

Maksumov Nadirjon Ergashevich – Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi direktori o‘rinbosari

Mamadaminov Ulmasjon Yarmaxammatovich – Sirdaryo viloyati hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i

Mamasaidov Xasan Raxmanberdiyevich – Toshkent shahridagi «Dekos» kompaniyasi bosh direktori

Mamasaidov Xusan Raxmanberdiyevich – Toshkent shahridagi «Deli Torg» kompaniyasi bosh direktori

Mamatkulov Rustam Uktamovich – «Agrobank» aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisi

Mamurov O‘tkirbek Komiljonovich – Buloqboshi tumani hokimi, Andijon viloyati

Matmuratov Batir Djoldasovich – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Orolbo‘yi mintaqasini rivojlantirish masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

Matrasulov Raximbergan Ismailovich – Xorazm viloyati arxiv ishi hududiy boshqarmasi boshlig‘i

Maxkamov Ilxam Rustamovich – O‘zbekiston Respublikasi transport vaziri

Mahmudov Shukurulla Nasimxonovich – Angren shahar hokimi, Toshkent viloyati

Mirzayev Chori Sadibakosovich – «Turonbank» aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisi

Mirzaqulov Sherzod Abdusamadovich – «Uzbekistan airways technics» mas’uliyati cheklangan jamiyatining liniyali xizmat ko‘rsatish sexi smena yetakchi muhandisi

Mirzamova Barno Qosimboyevna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

Mo‘minov Bahrom Mamarajabovich – Qiziriq tumanidagi «Madina Ilhom qizi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

Musayev Omondjan Muxamatyaminovich – «O‘zbekbaliqsanoat» uyushmasi raisi

Nortojiyev Raxmonali Umirzakovich – Oltiariq tumanidagi «Sado» milliy musiqa asboblari ishlab chiqarish korxonasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Nurullayeva Shafoat Fayzullayevna – Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti markaz rahbari

Oqmamatov Olim Hayitovich – Muborak tumanidagi «Muborak» qorako‘lchilik mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi, Qashqadaryo viloyati

Omanov Xamidjan Kamilovich – O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Andijon viloyati Kengashi raisi

Otajanov Boxodirjon Otajonovich – Jizzax shahar bog‘lar va xiyobonlarni ko‘kalamzorlashtirish, obodonlashtirish va saqlash departamenti direktori, Jizzax viloyati

Paygamov Alisherbek Azizovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarining o‘rinbosari

Pulatov Farrux Jaxongirovich – «O‘zdonmahsulot» aksiyadorlik kompaniyasi raisi

Rajapov Xushbak Tagaymuratovich – «Surxon parmalash ishlari» aksiyadorlik jamiyati parmalovchisi, Surxondaryo viloyati

Rasulov Xakim Norzullayevich – Narpay tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati

Raximov Furqat Jalolovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Raxmankulov Baxtiyor Tugambayevich – Yashnobod tumani hokimi, Toshkent shahri

Raxmanova Mukaddasxon Murataliyevna – «Agrokimyohimoya» aksiyadorlik jamiyatining Norin tumani markaziy biolaboratoriyasi bo‘limi mudiri, Namangan viloyati

Reymov Xamid Joldasbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi huzuridagi «Quo‘anish jarma» irrigatsiya tizimi boshqarmasi boshlig‘i

Saydaliyev Axmad Ablayarovich – «Grand road materials» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Saidjanov Dilshod Madraximovich – Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari

Salomov Anvar Rajabovich – Paxtakor tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Sultonov Said-Abbos Saidaxmedovich – Mirzo Ulug‘bek tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri

Tajiyev Umid Karimovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «Yoshlik-1» koni muhandisi, Toshkent viloyati

Taylakova Nasiba G‘aniyevna – Mirzaobod tumanidagi «Antiqa liboslar» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Sirdaryo viloyati

Temirov Odil Shukurovich – «O‘zkimyosanoat» aksiyadorlik jamiyati raisining o‘rinbosari

Turg‘unov Doniyorbek To‘lqinboyevich – «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining 2-ko‘prikqurilish otryadi boshlig‘i

Ubaydullayev Abdurashid Yax’yayevich – Namangan viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

Usmanov Alisher Ataxanovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisining o‘rinbosari

Utambetov Duysenbay Usnatdinovich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Agrar, suv xo‘jaligi, tabiatni muhofaza qilish va ekologiya masalalari qo‘mitasi raisi

Utambetov Uzakbergen Tileuimbetovich – Qorao‘zak tumani hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Fazilov Dilmurod Tuxmakovich – Oqoltin tumani hokimi, Sirdaryo viloyati

Fazilova Zulfiya Valjanovna – Tashqi iqtisodiy faoliyat Milliy banki moliyaviy nazorat xizmati boshlig‘i o‘rinbosari

Xadjayev Baxtiyar Mirzayevich – «Tuyamo‘yin gidroelektrostansiyasi» unitar korxonasining ishlab chiqarish bo‘limi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Xakimov A’zimjon Ergashovich – «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining asbobsozlik sexi mexanika uchastkasi brigadiri, Andijon viloyati

Xamdamov Kobil Muratkulovich – Olmaliq shahar hokimi, Toshkent viloyati

Xamdamov Muzaffar Yazdonkulovich – Paxtachi tumani hokimi, Samarqand viloyati

Xasanov Atabek Abdirashidovich – Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari

Xatamov Xayrullo Abduqodirovich – Yashnobod tumanidagi «Aziya invest favorit» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Xodjayev Oybek Erkinovich – Samarqand viloyati hokimining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i

Xodjayev Sherzod Xikmatullayevich – O‘zbekiston Respublikasi energetika vaziri o‘rinbosari

Xursanov Sanakul – Pastdarg‘om tumani mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari, Samarqand viloyati

Choriyev O‘tkir Abduzoyirovich – Bandixon tumani hokimi, Surxondaryo viloyati

Shayakubov Babur Axmadjanovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Xavfsizlik kengashi kotibining o‘rinbosari

Shodiyev Salim Sobirovich – Vobkent tumani irrigatsiya bo‘limi bosh gidrotexnigi, Buxoro viloyati

Egamberdiyev Abdujabbor Xusanovich – Andijon tumani hokimi, Andijon viloyati

Egamqulov Muratxan – Konimex tumani hokimi, Navoiy viloyati

Erqulov G‘olib Tolib o‘g‘li – Koson tumanidagi «Bunyodkor» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Qashqadaryo viloyati

Yunusov Mirziyod Miraxmadovich – «O‘zeltexsanoat» uyushmasi raisi

Yakubov Faxriddin Gadoyevich – Guliston shahridagi «Guliston invest stroy» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Sirdaryo viloyati

«Sog‘lom turmush» medali bilan

Aminova Shoxida Imyaminovna – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Artikova Nigora Maxamadovna – Yakkasaroy tumanidagi «Tepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi o‘rinbosari, Toshkent shahri

Djalilova Feruza Salijanovna – Andijon shahridagi «Saxovat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

Ibragimova Hurshida Arifjonovna – Farg‘ona viloyati «Mehrjon» ayollar va bolalar markazi rahbari

Kaziyeva Nigoroy Pulatovna – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining xodimi

Karimova Nodira Yerkenovna – Respublika «Istiqbolli avlod» ijtimoiy-axborot markazi direktori

Mamatova Zamira Sulaymonovna – Xatirchi tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Navoiy viloyati

Maxmudova Djamilya Xodjayevna – Uchqo‘rg‘on tumani mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari, Namangan viloyati

Muxutdinova Kimyo Abduraxmanovna – Bekobod shahridagi «Xotin-qizlar tadbirkorlik markazi» nodavlat notijorat tashkiloti rahbari, Toshkent viloyati

Xaydarova Zulfiya Umarovna – Qashqadaryo viloyati «Yuksalish» axborot-maslahat resurs markazi direktori

Xoshimova Dilbar Nasimovna – Namangan tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Namangan viloyati

Xoshimova Muxtasar Isaqjanovna – Xonobod shahar hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Andijon viloyati

Xujakulova Shoxida Jaylashevna – Nishon tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Shermuxamedova Dildora Fayziyevna – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

«Kelajak bunyodkori» medali bilan

Abduvaliyev Muxriddin Nuriddin o‘g‘li – O‘rta Chirchiq tumanidagi «Abduvali Muhriddin agro» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati

Avbakirov Turdiali Ikramkulovich – Piskent tumanidagi «Strong traning» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Arifjanov Aziz Abduraxmanovich – «Kran va maxsus texnikalar» mas’uliyati cheklangan jamiyati bo‘lim boshlig‘i, Toshkent shahri

Bahodirov Shahzod Jamshid o‘g‘li – «Thompson» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Toshkent shahri

Voxidov Temurmalik Ilxom o‘g‘li – «Mening yurtim» telekanalining Namangan viloyati bo‘yicha muxbiri

Gimranov Emil Ildarovich – «Uzinfocom» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

Djurakulova Kristina Maksimovna – Markaziy Osiyo xalqaro instituti yetakchi ilmiy xodimi

Yen Stanislav Valerevich – «Novda Edutainment» mas’uliyati cheklangan jamiyati dasturchisi, Toshkent shahri

Ziyayev Ilyosmirzo Pazlitdin o‘g‘li – Andijon shahridagi «Oxygenium» nodavlat ta’lim muassasasi direktori, Andijon viloyati

Islomov Jaxongir Mustafoyevich – Mirzaobod tumanidagi «Sattorqul ota muruvvati» ishlab chiqarish kooperativi rahbari, Sirdaryo viloyati

Komilov Ibroximjon Nurmaxammadovich – Jizzax shahridagi «Minguan Silu Industry» xorijiy korxonasi direktori, Jizzax viloyati

«Jasorat» medali bilan

Abdiraimov Bekzod Eraliyevich – Guliston tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, asalarichi, Sirdaryo viloyati

Dauletyarova Parshagul Muratbayevna – Qoraqalpog‘iston Respublikasi nogironlar jamiyati raisi

Jurayev Xayrullo Narzullo o‘g‘li – Termiz shahridagi 12-Mehribonlik uyi kulolchilik to‘garagi rahbari, Surxondaryo viloyati

Isaqova Feruza Namazboyevna – Paxtakor tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Jizzax viloyati

Kaxorov Sanoqul Bafoyevich – Qiziltepa tumanidagi avtomobillarga texnik xizmat ko‘rsatish ustasi, Navoiy viloyati

Kuvanova Soxiba Tuyinovna – Narpay tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Samarqand viloyati

Muxametzyanov Albert Anasovich – «O‘zbekkimyomash zavodi» aksiyadorlik jamiyati ishlab chiqarish ustasi, Toshkent viloyati

Nuriddinova Zulfiya Imomaddinovna – Shovot tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Xorazm viloyati

Polvonov Azim Shoyiyevich – Olot tumanidagi hunarmand-temirchi, Buxoro viloyati

Saitmurotov Zoir Qudratovich – «Hunarmand» uyushmasi Koson tumani bo‘limi a’zosi, duradgor, Qashqadaryo viloyati

Teshaboyeva Qudratxon Nu’monovna – «Hunarmand» uyushmasi Bag‘dod tumani bo‘limi a’zosi, kulol, Farg‘ona viloyati

Turabov Murod Xudaykulovich – Toshkent shahridagi yakka tartibdagi tadbirkor, haydovchi

Xolmirzayeva Safiyaxon Alijon qizi – «Hunarmand» uyushmasi Andijon viloyati bo‘limi a’zosi, to‘quvchi

Egamberdiyeva Muxayyo Zokirovna – Namangan shahridagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati

«Shuhrat» medali bilan (100 yoshdan oshganlar)

Abjaparov Abduvali – Jalaquduq tumani, Andijon viloyati

Apazov Tojidin – Farg‘ona tumani, Farg‘ona viloyati

Bobayarova Avat – Chiroqchi tumani, Qashqadaryo viloyati

G‘apparova Zulfin – Bandixon tumani, Surxondaryo viloyati

Jaksimuratova Altin – Kegeyli tumani, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ibragimova Bekpashsha – Urganch tumani, Xorazm viloyati

Imanova Xajar – Ohangaron tumani, Toshkent viloyati

Israilov Kasim – Sirdaryo tumani, Sirdaryo viloyati

Karimov Boboyar – Xatirchi tumani, Navoiy viloyati

Mavlyanova Raxima – Namangan tumani, Namangan viloyati

Sayidova Jumagul – Paxtachi tumani, Samarqand viloyati

Sultonova Robiya – Peshku tumani, Buxoro viloyati

Urishova Suxsur – Zomin tumani, Jizzax viloyati

Fattaxova Sabira – Yakkasaroy tumani, Toshkent shahri

«Shuhrat» medali bilan

Abdilazizov Barat Ruzikulovich – «Grosstroy» mas’uliyati cheklangan jamiyati ish boshqaruvchisi, Qashqadaryo viloyati

Abdullayev Alisher Abdumavlyanovich – O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilg‘or texnologiyalar markazi direktori o‘rinbosari

Abduraximov Nodirjon Abduqunduzovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Abduraximova Mexribon Aminboyevna – Arnasoy tumanidagi «Arnasoy agro pilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Jizzax viloyati

Abduraxmanov Dilmurod Xolyigitovich – Sayxunobod tumanidagi «Poly Tex Sirdaryo» to‘qimachilik klasteri rahbari, Sirdaryo viloyati

Abduraxmanov Timur Utkurovich – «Yangi zamon bino» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Abduraxmonov Jaxongir Muxamadali o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Abduxalikova Jumagul – Yangiobod tumanidagi «Yangiobod agro pillasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Jizzax viloyati

Abidov Amir Ilgizovich – Nodir metallar va qattiq qotishmalar ilmiy-texnologik markazi laboratoriya mudiri, Toshkent viloyati

Azimbayev Erkin Tulkinovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Azimov Rustam Rashidovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Aitbayev Sherzod Azadovich – To‘rtko‘l tumanidagi «To‘rtko‘l tuprog‘i» oilaviy korxonasi rahbari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Alimbekov Botir Boxodirovich – Chinoz tumani hokimi, Toshkent viloyati

Alimov Aziz Toirdjanovich – Yuqori Chirchiq tumanidagi «Yuqori Chirchiq metall invest» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent viloyati

Allanazarov Sanjar – Sherobod tumanidagi «Sardorbek Sultonbek Samir Daler» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Arziyev Norbek Rustamovich – Navoiy shahridagi «Sensorika» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Navoiy viloyati

Atadjanova Gulnara Gafurovna – Yunusobod tumanidagi «Mumtoz servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Axadov Sarvar Saidjaxonovich – Toshkent shahridagi «Texnopark» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Axmadi Deyl Faridun – «Novda Edutainment» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Axmedov Akmal Shamuradovich – Samarqand shahridagi «Sam-Ferre» xususiy korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Axmedov Olimjon Valiyevich – Farg‘ona tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, asalarichi, Farg‘ona viloyati

Achildiyev Mustafakul Jurayevich – Angor tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Surxondaryo viloyati

Achilov Murodjon Azamatovich – Gurlan tumani hokimi, Xorazm viloyati

Ashirov Yoqubboy Xujamuratovich – Amudaryo tumanidagi «Yoqubboy Ashirov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ashurov Karimjon Muminovich – Quva tumanidagi «Ashurov Mo‘minjon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Bababekov Baxadir Majitovich – Sayxunobod tumani irrigatsiya bo‘limi yetakchi muhandis-gidrotexnigi, Sirdaryo viloyati

Babajonov Nizomjon Atajonovich – «Ustyurt qidiruv-burg‘ilash boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilash ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Baratov Xasan Alimboyevich – «Samarqand avtomobil zavodi» qo‘shma korxonasining payvandlash sexi katta mutaxassisi, Samarqand viloyati

Bafoyev Zokir Sayidovich – G‘ijduvon tumanidagi «G‘ijduvon texstroyprogress plyus» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Baxronov Damirjon Ravshanovich – Samarqand shahridagi «Azia metall prof» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

Baxshillayeva Mubashira Abdulayevna – Turizm sohasida kadrlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash Buxoro shahar markazi rahbari, Buxoro viloyati

Bekturdiyev Masharip Sapoyevich – Orolbo‘yi dala gidrogeologiya ekspeditsiyasi burg‘ilash qurilmasi mashinisti, Xorazm viloyati

Bobayev Zohiddin Mardonovich – «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» davlat korxonasining «Muruntog‘» koni ekskavator mashinisti, Navoiy viloyati

Boboyev Oybek Mirzaraximovich – Qibray tumanidagi «Elite Konstruktion Optima» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati

Bobomurodov Eshboy Amirqulovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «Xandiza» kon boshqarmasi uchastka mashinisti, Surxondaryo viloyati

Bozorov Elboy Xasanovich – Jomboy tumanidagi «Sag Agro» mas’uliyati cheklangan jamiyati muhandis-biotexnologi, Samarqand viloyati

Gaypov Askerbay Sarsenbayevich – «Qonliko‘l agroservis mashina-traktor parki va integrallashtirilgan servis markazi» mas’uliyati cheklangan jamiyati «Magnum» operatori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Ganibayev Ma’murjon Jangabayevich – «Ustyurt qidiruv-burg‘ilash boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorining geologiya ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Daminov Aziz Abdusattarovich – Uchqo‘rg‘on tumanidagi «DB Group Eco» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Djanpulatov Omadjon Zaxitjanovich – Xonobod shahridagi «Dolomid» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Djumayev Timur Taxirovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Djumayev Sherzod Shoniyazovich – Navbahor tumanidagi «Navbahor tekstil» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Navoiy viloyati

Djurayev Ulug‘bek Shakirjanovich – Termiz shahridagi «Surxon nafasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

Doniyorov Ne’mat Ravshanovich – Xatirchi tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Navoiy viloyati

Jabbarova Sojida Xaydarovna – Bulung‘ur tumanidagi «Paradise Garden of Paulownia» mas’uliyati cheklangan jamiyati ish boshqaruvchisi, pavloniya ko‘chati yetishtiruvchisi, Samarqand viloyati

Jakbarova Maloxatxon Ibroximovna – Bo‘ston tumani obodonlashtirish boshqarmasi hudud tozalovchisi, Andijon viloyati

Jiyemuratov Tleubay Tenelbayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qo‘mitasining Mo‘ynoq tumani inspeksiyasi boshlig‘i

Jumayev Nurmat Xasanovich – «Buxoro neftni qayta ishlash zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining xomashyo va tayyor mahsulotlar sexi mashinisti, Buxoro viloyati

Jumanazarov Islam Satiboldiyevich – Tuproqqal’a tumanidagi «Muzaffar kulol» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Ibragimov Farxad Zairovich – «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnoparki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

Ibragimova Ayshaxon Marufovna – Yozyovon tumanidagi «Yozyovon Silk Vats» pillachilik klasteri rahbari, Farg‘ona viloyati

Ibragimova Odina Jurabayevna – «O‘ztemiryo‘lmashta’mir» unitar korxonasi mexanika ta’mirlash sexi tokari

Igambergenov Kudratbek Kadambayevich – Xorazm viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari

Islamov Shaxzod Zaxidovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Ismatov Diyorjon Xayrulloyevich – Zarafshon shahridagi «Modern Trading Service» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati

Isomudinov Avazbek Xabibillayevich – Paxtaobod tumanidagi «Ergashboy ota Abdullo» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

Isroilov Abdumalik Shokirovich – «Milk Foods Trade» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Toshkent shahri

Yo‘ldashev Mo‘ydinjon Kobilovich – Buvayda tumani hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, Farg‘ona viloyati

Karimov Anvar Rasulovich – Sirdaryo viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari

Karimov Bozorboy Raximovich – Xiva tumanidagi «Valiko plyus» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

Katayev Baxodir Xidirovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Katayev Qo‘shi Adizovich – Romitan tumanidagi «Romstar» qo‘shma korxonasi ish boshqaruvchisi, Buxoro viloyati

Kayumov Akbarali Kosimaliyevich – Samarqand shahridagi «Nurli kelajak ishonch servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

Kayumova Muxabbat Munimovna – «Savdoenergo» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori

Kichkinayev Dilshod Begnazarovich – Qarshi shahridagi «Qashqadaryo maxsus qurilish dizayn» sho‘’ba korxonasi direktori, Qashqadaryo viloyati

Kodirov Olimjan Baratullayevich – Jizzax shahridagi «Diamond» ko‘p tarmoqli xususiy korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

Koxorov Shavkat Sattorovich – «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining ammiak ishlab chiqarish sexi apparatchisi, Navoiy viloyati

Kuvatov Jur’atbek Dilshadbekovich – Andijon shahridagi «Makro Farm Andijon» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Andijon viloyati

Kurbanov Ulugbek Uchkunovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Mavlonov Sirojiddin Juraqulovich – «Olot neft va gaz qidiruv ekspeditsiyasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati parmalash ustasi, Buxoro viloyati

Madraximov Adaxamjon Tursunovich – Xo‘jaobod tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Andijon viloyati

Mamadiyorov Erkin Qarshiyevich – mehnat faxriysi, Qashqadaryo viloyati

Mamasobirov Sharofitdin Xushnazarovich – Oltinsoy tumanidagi «Graf Almas» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Mamataliyev Ruslan Axmadjonovich – Uychi tumanidagi «Sifat kafolat standart servis» xususiy korxonasi rahbari, Namangan viloyati

Mamurov Aziz Amonovich – Buxoro shahridagi «Orient House Invest Stroy» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Mahmudov Mansur Ubaydulloyevich – Peshku tumanidagi «Xastanapur naslli chorvador» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Masharipov Otaxon Karimberganovich – Xiva shahridagi «Chinobod qurilish» xususiy korxonasi rahbari, Xorazm viloyati

Masharipov Shonazar Jumanazarovich – «O‘zsanoatqurilishbank» aksiyadorlik tijorat bankining kredit qarzdorliklari bilan ishlash departamenti direktori

Mirashirova Nazira Abduaxatovna – Guliston tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Sirdaryo viloyati

Mirzaalimov Raxmatullo Nomandjanovich – Andijon shahridagi «WBM Textile Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Andijon viloyati

Misirova Dilrabo Tursunboyevna – Guliston shahridagi «Omadli ayollar» ishlab chiqarish kooperativi direktori, Sirdaryo viloyati

Muminov Botir Mamatovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Muminov Ziyoviddin Faxritdinovich – Namangan shahridagi «Thye Lider Textile Industry» mas’uliyati cheklangan jamiyatining ishlab chiqarish bo‘yicha direktori, Namangan viloyati

Murtazayev Otabek Astanayevich – «Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining etilen ishlab chiqarish sexi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Musabayev Alisher Kosimovich – Sherobod tumanidagi «Sherobod anor impeks» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

Muxtorxonov Nuritdin Komolidinovich – Parkent tumanidagi «Agro Star Expo» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Nazarova Gulchexra Kabilovna – «Toshkent xalqaro aeroporti» mas’uliyati cheklangan jamiyati dispetcheri

Naraliyev Erkinbek Abdulajanovich – Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Sohib omad barakasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Narimov Umidjon Matqurbonovich – Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondining loyihalar bilan ishlash bo‘limi bosh mutaxassisi

Nasirov Murod Rashodovich – «Navbahor sanoat» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Nasretdinova Nasiba Irkinovna – «Aloqabank» aksiyadorlik tijorat banki boshqaruvi raisining o‘rinbosari

Nizamov Alisher Arifovich – Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar institutining markazi bo‘lim boshlig‘i

Niyazova Xilola Akramovna – «Mikrokreditbank» aksiyadorlik tijorat bankining korporativ munosabatlar boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

Odilov Muxammadjon Zokirjon o‘g‘li – Namangan shahridagi «Panda sanoat savdo» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Omanov Abdushkur Ovchiyevich – Kitob tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

Oripov Anvar Xomitovich – Surxondaryo viloyati hokimining o‘rinbosari –investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘i

Ostonov Akmal Anvarovich – Qorovulbozor tumani hokimi, Buxoro viloyati

Otajonov Murodjon Urmonovich – O‘zbekiston tumanidagi «O‘rmonobod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Otaxonov Qaxramonjon Qobuljonovich – «Grand farm trade» kompaniyasining Andijon viloyati hududiy filiali rahbari

Ochilov G‘olib Rajabboyevich – Jondor tumanidagi «Agro Trade» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Pardayev Jamshid Muzaffarovich – Termiz shahridagi «Complex Technical Services» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

Parmonov Davron Sadatovich – Qarshi shahridagi «Sharq ulkan kapital biznes» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Qashqadaryo viloyati

Pozilov Ayubxon Alixujayevich – Qo‘qon shahridagi «Euro Print Kokand» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati

Pulatov Shuxrat Abdujabbarovich – Mirobod tumani hokimi, Toshkent shahri

Pulotov Sherali Davlatovich – Romitan tumani hokimining birinchi o‘rinbosari – Gazli shahar hokimi, Buxoro viloyati

Razzakov Alisher Xurazbayevich – Zarbdor tumanidagi «Akbar Shahzod» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Raximov Anvar Xasanjonovich – Namangan shahridagi «Dreamliner Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Namangan viloyati

Raxmanov Abdulla Safarovich – Jarqo‘rg‘on tumanidagi «Iftixor melioratsiya» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari o‘rinbosari, Surxondaryo viloyati

Raxmatullayeva Feruza Gaydulayevna – Shayxontohur tumanidagi «Yangi Beltepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

Rahmatov Laziz Xasanovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Rashidova Gulzoda Ataxanovna – O‘zbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq banki boshqaruvi raisining o‘rinbosari

Rozvezev Denis Valerevich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Ruzibayev Nodirbek Xamidulloyevich – Marg‘ilon shahridagi «Golden Valley Fasteners» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati

Ruziyev Komil Ismoilovich – Qorako‘l tumanidagi «Muhabbat xayri saxovat» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Buxoro viloyati

Rustamov Erkin Erkamovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Sabirov Kuralbay Perdebayevich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Qo‘ng‘irot yo‘l masofasi yo‘l ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Sadiyev Ravshan Davranbekovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Xovos temir yo‘l masofasi yo‘l sozlovchisi, Sirdaryo viloyati

Sadinov Xabib Ergashevich – Paxtachi tumanidagi «Madina savdo belgisi» xususiy korxonasi direktori, Samarqand viloyati

Saydullayev Shukurullo Xabibullayevich – Qo‘shtepa tumanidagi «Shukrdavlat» xususiy korxonasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Sayfutdinov Anvar Nazarovich – Yakkasaroy tumani hokimi, Toshkent shahri

Saksanov Abdikarim Yuldashovich – Navbahor tumanidagi «Saksonov» mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori, Navoiy viloyati

Salixov Xusan Ravshanovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Samadov Shukrat Jo‘raqulovich – Narpay tumani hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Sanayev Sherali Choriyevich – Mirishkor tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Sevarov Bekzod Nasimovich – «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyatining sex muhandis-texnologi, Qashqadaryo viloyati

Suvonov To‘ychiboy G‘aniyevich – «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining 13-ko‘prikqurilish otryadi betonchisi

Sultanov Rustam Davranovich – «Glass Expo» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Toshkent shahri

Tadjibayev Baxodir Tulkunovich – Toshkent shahridagi «4-avtobus saroyi» mas’uliyati cheklangan jamiyati haydovchisi

Tadjiddinov Aybek Tadjimuratovich – «Ustyurtgaz» qazib chiqarish boshqarmasining «Sharqiy Berdax» uchastkasi ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Tanirbergenov Muratbek Manibekovich – Nukus shahridagi «Muratbek-mebel» mas’uliyati cheklangan jamiyati boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Tuychiyev Samandar Tursunbayevich – Pop tumani Chorkesar qishlog‘idagi cho‘pon, Namangan viloyati

To‘liyev Yusub Qo‘ziyevich – Urganch tumanidagi «Urganch tumani MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati «Magnum» operatori, Xorazm viloyati

Turabov Rustam Xakimjonovich – «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyati «Boing» uchuvchilar otryadi komandiri o‘rinbosari

Tursunov Azamat Gapporovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Tursunov Berdimurat Tuxtasinovich – «O‘zsuvta’minot» aksiyadorlik jamiyati bosh mutaxassisi

Uktamov Axrorjon Uktamovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «Yoshlik-1» koni tog‘-kon transporti kompleksi bosh muhandisi, Toshkent viloyati

Usmanov Akmal Xamidullayevich – Namangan tumanidagi «Kelajak Mega Stroy» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati

Fayzullayev Xayrulla Ilhamovich – «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining sanoat va fuqarolik ob’yektlarini qurish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

Farmanov Ziyodullo Rustamovich – «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Salor temir yo‘l masofasi temir yo‘l ustasi

Xabibullayev Baxitjan Sagidullayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining o‘rinbosari – investitsiyalar va tashqi savdo vaziri

Xadjixanov Boriyxon Abirxanovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Xaydarov Shokir Valerevich – Bekobod tumanidagi «Green Agro Food» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent viloyati

Xayrullayev Lutfullo Axatovich – Navbahor tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari, Navoiy viloyati

Xaitmurodov Bekzod Nabiyevich – «O‘zguven Mimarlik Inshaat» mas’uliyati cheklangan jamiyati kran mashinisti, Toshkent shahri

Xakimov Djamshid Yusupovich – Arnasoy tumanidagi «Arnasoy Gold Tex» qo‘shma korxonasi ta’sischisi, Jizzax viloyati

Xalilov Umarbek Yaxshimurodovich – Nurota tumani hokimi, Navoiy viloyati

Xalimov Axror Kodirovich – Namangan shahridagi «Musaffo polimer» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

Hamroxo‘jayev Temur Xayrulla o‘g‘li – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Xolikov Jamshid Kamolovich – «Shahrisabzfarm» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

Xolmatov Komol Shermatovich – Forish tumanidagi «Buyuk Javohir timsoli» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Xolmurodov Komil Adxamovich – Jizzax shahar hokimi, Jizzax viloyati

Xudayberganov Shokirjon Qodambayevich – Urganch tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

Xo‘janov Atabek Oblaqulovich – «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining 67-ko‘prikqurilish otryadi temir-beton konstruksiyalari montajchisi

Xusanova Muxtabar Akbarovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

Charishnikova Oksana Stanislavovna – O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilg‘or texnologiyalar markazi laboratoriya mudiri

Shermatov Ulug‘bek Ubaydullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Shukurov Orif Jumabayevich – O‘zbekiston «Adolat» sotsial-demokratik partiyasi Jizzax viloyati Kengashi raisi

Eshmatov Safarali Eraliyevich – «Gidromaxsusqurilish» aksiyadorlik jamiyatining «Quyi Chotqol» qurilish uchastkasi burg‘ilovchisi

Eshmurodov G‘ofur Shermatovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining mas’ul xodimi

Yusupov Aziz Koxramanovich – «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «Yoshlik-1» koni «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati

Yusupov Nosir Fatixovich – Bulung‘ur tumanidagi «Bulungur-Sandvik» agrofirmasi rahbari, Samarqand viloyati

Yusupov Tenizbay Koklenovich – Bo‘zatov tumanidagi «Bo‘zatov» davlat o‘rmon xo‘jaligi cho‘poni, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Yakubboyev Odiljon Obidjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

Yaqubov Baxrambek Bobojonovich – «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining Xorazm viloyati filiali yig‘uv sexi boshlig‘i