Prezident bir guruh harbiylarni mukofotladi (to‘liq ro‘yxat)

Prezident bir guruh harbiylarni mukofotladi (to‘liq ro‘yxat)

O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 29 yilligi hamda Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni e’lon qilindi.

Mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning mudofaa qudrati va harbiy-texnik salohiyatini yuksaltirish, davlat xavfsizligi va chegaralarimiz daxlsizligini ta’minlash, professional milliy armiyani shakllantirish va nufuzini oshirishdagi katta xizmatlari, jamiyatda tinchlik-osoyishtalik hamda jamoat tartibini saqlash, fuqarolarning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasidagi samarali mehnati, sharafli va muqaddas burchini bajarishda mardlik, jasorat va fidoyilik ko‘rsatgani, yoshlarni vatanparvarlik va ona yurtga sadoqat ruhida tarbiyalash, yuqori mahoratga ega kadrlarni tayyorlash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi uchun quyidagilar mukofotlandi:

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

 

Burxonov 
Axmad 
Jamolovich

-

O‘zbekiston Respublikasi mudofaa vazirining o‘rinbosari – Havo hujumidan mudofaa qo‘shinlari va Harbiy havo kuchlari qo‘mondoni 

 II darajali «Shon-sharaf» ordeni bilan

 

Abdullayev 
Bekmurod Tojimirzayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonining birinchi o‘rinbosari

 

Babaliyev 
G‘afur Ganiyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism eskadrilya komandiri

 

Giyasov 
Farrux Kamalitdinovich

-

Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

 

Iminov 
Zaynobiddin Ro‘ziyevich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi  harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondoni

«Do‘stlik» ordeni bilan

 

Karimov
Jamshid 
Jalilovich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi  harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondonining birinchi o‘rinbosari 

 

Kim 
Yevgeniy 
Vladimirovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari bo‘lim boshlig‘i

 

Sultanov 
Bahodirjon Tuxtaboyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi bosh boshqarmasi bo‘lim boshlig‘ining o‘rinbosari

«Mardlik» ordeni bilan

 

Davlatov
Farxodjon Komilovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

 

Ismoilov  
Mansurbek Bahodirovich   

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Havo hujumidan mudofaa qo‘shinlari va Harbiy havo kuchlari qo‘mondonining o‘rinbosari 

 

Esanov 
To‘lqin Abduraxmanovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batalon komandiri 

«Jasorat» medali bilan

 

Boltayev
Bunyod Po‘lotovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvodi seksiya komandiri

 

Gaybullayev 
Alimardon Umurkulovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism batalon komandiri

 

Ishmuratov
Shamsiddin Korjovovich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

 

Karimov 
Jamshidbek Olimbayevich

-

Surxondaryo viloyati bojxona boshqarmasi «Sariosiyo» chegara bojxona posti katta inspektori

 

Qodiraliyev
Ulug‘bek
Mannopali o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Toshkent shahar Qo‘riqlash boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari 

 

Muxammadiyev 
Rustam Idrisovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i

 

Narziyev 
Bobur 
Norquzi o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism vzvod komandiri

 

Normatov 
Farux Kaxramonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism batalon komandirining o‘rinbosari

 

Nurullayev 
Ulug‘bek 
Sunnatillo o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh katta mutaxassisi

 

Rashidov 
Jasur 
Xudoyqulovich 

-

«O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘zbektemiryo‘lekspeditsiya» unitar korxonasi tasarrufidagi «Sogdiana trans» sho‘’ba korxonasi haydovchisi

 

Eshonqulov 
Soxib Shayimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

 

Yangiboyev 
Xusniddin Imomqulovich 

-

Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Transportda xavfsizlikni ta’minlash boshqarmasi inspektori

 «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

 

Abduraxmanov 
Otabek Djurabayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Ta’minot departamenti boshlig‘i

 

Abduraxmanova 
Nodira Mirzaxitovna

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi markaziy devoni bo‘lim boshlig‘i

 

Abduraxmonov
Akmaljon Imamaliyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Harbiy prokuraturasi katta tergovchisi

 

Ayxunbayev 
Yo‘lchi Lapasovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Sirdaryo viloyati boshqarmasi yong‘in-qutqaruv otryadi guruh qutqaruvchi-g‘avvosi

 

Akbarov 
Mirxakim Gulamnazirovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Qo‘riqlash bosh boshqarmasi alohida bataloni guruh safdor xodimi

 

Akbarov 
Xizirali Umaraliyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining birinchi o‘rinbosari

 

Djalilov 
Akmal Sattarovich

-

Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi 
2-jazoni ijro etish koloniyasi boshlig‘i

 

Dusniyazov
Baxtiyar Zaripovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari «Tinchlik yo‘lida hamkorlik» dasturi bo‘yicha tayyorlash markazi boshlig‘i

 

Yoqubov 
Ulug‘bek 
Adxamovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi Harbiylashtirilgan tuzilmalar faoliyatini moliyaviy va moddiy-texnik ta’minlash bo‘limi bosh mutaxassisi 

 

Jalolov 
Asliddin Muxiddinovich

-

Jizzax viloyati Mirzacho‘l tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i

 

Zulfikorov 
Baxrom Bilolidinovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar departamenti boshlig‘i

 

Izatullayev
Akramjon Shukrullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa sanoati bo‘yicha davlat qo‘mitasi departamenti boshqarma bosh mutaxassisi

 

Kazimov 
Erkin Israilovich

-

Samarqand shahar bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori

 

Mamadaliyev 
Ulug‘bek Odilovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari 

 

Mamajonov 
Faxriddin Muxtorovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Farg‘ona viloyati Qo‘riqlash boshqarmasi alohida batalon komandiri

 

Mamanazarov 
Farrux Pirnazarovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug boshqaruv apparati xizmat boshlig‘i

 

Mamayusupov 
Murodjon Abdullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi markaziy devoni boshqarma boshlig‘i 

 

Marasulov 
Abror Amonidinovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh katta mexanigi

 

Mirzayev 
Nuriddin Xamidulayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

 

Muratov 
Ruslan Ixlasovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Toshkent viloyati bo‘yicha portlovchi uskunalarni zararsizlantirish maxsus otryadi bosh mutaxassisi

 

Nayimov 
Aziz Ubaydulloyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi markazi yong‘in-qutqaruv qismi yo‘riqchi-qutqaruvchisi 

 

Nasmatov 
Baxtiyar Umarovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Toshkent shahar boshqarmasi yong‘in-qutqaruv otryadi guruh qutqaruvchi-g‘avvosi

 

Odilov 
Farrux Hayotovich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism divizioni katta texnigi

 

Ortikov 
Farxodjon Nabijonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik- muhandislik bilim yurti boshlig‘i

 

Pirnazarov 
Roman Aralovich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari akademiyasi kafedra o‘qituvchisi

 

Raimov 
Elmurad Telmanovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi alohida bataloni komandirining o‘rinbosari

 

Sabirov 
Akbar Xodjiyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi boshqarma boshlig‘i

 

Sattorov 
Valijon Bozorboyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

 

Safayev 
Yusupbay 
Xujabayevich

-

Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi tezkor vazifalarni bajaruvchi safarbar otryadi komandiri 

 

Tajiyev 
Janibek 
Adambayevich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy instituti laboratoriyasi katta ilmiy xodimi 

 

Tashbekov 
Samar 
Rasulovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Ixtisoslashtirilgan o‘quv markazi sikl boshlig‘i

 

Ulmasova 
Shaxnoza Raxmatdjanovna

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Markaziy harbiy gospitali shifokori

 

Xaitov 
Baxtiyor Omonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandirining o‘rinbosari 

 

Xalmuxamedov 
Doniyor Zairovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Yong‘in xavfsizligi 
va favqulodda vaziyatlar muammolari ilmiy-tadqiqot instituti boshlig‘ining o‘rinbosari 

 

Xasanov 
Dilshod Zakirovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi bosh boshqarmasi boshlig‘i 

 

Xidirov
Shahriddin Ergashovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari harbiy qism qorovul boshlig‘i

 

Xolmatov 
Xabibulla Xamidullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik- muhandislik bilim yurti kafedra dotsenti

 

Xurramov 
Jamshid Axrorovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Oliy harbiy aviatsiya bilim yurti kafedra boshlig‘i

 

Choriyev 
Miroli 
Baxtiyarovich

-

Navoiy viloyati bojxona boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

 

Sharipov 
Feruz Naimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism komandiri

 

Shokirov
Umidjon Sharibjonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Harbiy sudining sudyasi

 

Shorustamboyev 
Umid 
Muxammadjon o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi maxsus muhandislik-qurilish boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

 

Ergashev 
Rustam Abdullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri 

 

Erdonov 
Faxriddin To‘raqulovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism guruh komandiri

 

Ermatov 
Xusan 
Abdumanapovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi harbiy safarbarlik boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

 

Yuldashev 
Mansur Maxmudjonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

 

Yunusov 
Ulugbek 
Abdullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Harbiy-texnik instituti kafedra boshlig‘ining o‘rinbosari

 «Sog‘lom turmush» medali bilan

 

Ibragimov 
Zafarjon Amrilloyevich 

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali bosh transfuziologi 

 

Kasimova 
Gulchexra Mirvaliyevna

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Markaziy gospitali terapevt shifokori

 

Matkurbanov 
Sardor Baltabayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug Nukus harbiy gospitali boshlig‘i

 

Narziyev 
Shuxrat 
Karimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug Samarqand harbiy gospitali bo‘linma boshlig‘i 

 

Xolmamatova 
Larisa Xakberdiyevna

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali shifokori 

 

Yuldashev 
Abdug‘ani 
Xoshimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Tibbiy ta’minot boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

«Shuhrat» medali bilan

 

Axmedov 
Farxod Xabibullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi bosh boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tezkor vakili

 

 

Baxramov 
Baxtiyor 
Akramovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Toshkent shahar Mirzo Ulug‘bek tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi yong‘in-qutqaruv qismi yo‘riqchi-qutqaruvchisi 

 

Borotov 
Rustam Botirovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari 
Bosh shtabi boshqarma shtabi boshlig‘ining o‘rinbosari 

 

Buriyev 
Albert Aliyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

 

Yoshuzoqov 
Erkaboy 
Ergashboyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Jizzax viloyati Mirzacho‘l tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi yong‘in-qutqaruv qismi qutqaruvchi-haydovchisi

 

Jalilov 
Rafiqjon Kuldashevich

-

Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi boshlig‘i

 

Jurakulov 
Lazizjon Hasan o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

 

Ibragimov 
Sherzod Egamberdiyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandirining o‘rinbosari

 

Karimov 
Alisher Amir o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism vzvod komandirining yordamchisi

 

Kenjayev 
Shokirjon 
Xusanovich

-

Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati bataloni bo‘linma komandiri

 

Kurbanov 
Marat Yusufovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism vzvod nazoratchisi

 

Madaminov 
Baxtiyor 
Alimboyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandirining o‘rinbosari

 

Mamatov 
Utkirdjon 
Aktamovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Maxsus avariya tiklash boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

 

Mingbayev 
Adhamjon Olimovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi alohida bataloni guruh safdor xodimi

 

Muxammedov 
Uktam Xolmamatovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi

 

Narzilloyev 
Baxtiyor 
Karimboyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Buxoro viloyati boshqarmasi qutqaruv otryadi guruh qutqaruvchisi

 

Nikitin
Dmitriy Yurevich

-

Toshkent shahar bojxona boshqarmasi 
«Toshkent tovar» tashqi iqtisodiy faoliyat bojxona posti guruh inspektori

 

Ostanayev 
Islomjon 
Mamaraim o‘g‘li

-

O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism otryadi guruh mutaxassisi

 

Oxunov
Sardorbek Xamidilloyevich

-

Namangan harbiy prokurorining yordamchisi

 

Rahimov 
Umarqul 
Mardonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Navoiy viloyati 
Nurota tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi yong‘in-qutqaruv qismi texnigi

 

Saidov 
Yorqinjon 
Xasanovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Farg‘ona viloyati O‘zbekiston tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi yong‘in-qutqaruv qismi smena boshlig‘i

 

Sayimbetov 
Rinat Jaksilikovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism seksiya komandiri

 

Tojimamatov 
Shoyatbek Abdiraxmonovich

-

Andijon viloyati Qo‘rg‘ontepa tumani ichki ishlar bo‘limi bo‘linma boshlig‘i

 

Xalilov 
Shavkatbek Andijanboyevich

-

Andijon viloyati bojxona boshqarmasi «Do‘stlik» chegara bojxona posti bosh inspektori

 

Xolikov 
Muxammadjon Abdumuxtorovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi maxsus qidiruv yong‘in-qutqaruv boshqarmasi guruh feldsheri

 

Ergashev 
Asqar Turayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi «Nukus» xalqaro aeroportida xavfsizlikni ta’minlash bo‘yicha alohida bataloni nazoratchisi

 

Eshov 
Anvar Turdiyevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism texnigi

 

Yuldashev 
G‘olibjon Komiljonovich

-

O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh texnik nazoratchisi

 

Yusupov 
Alimardon Ubaydullayevich

-

O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Qorovul qo‘shinlari harbiy qism qorovul boshlig‘i