Шавкат Мирзиёев Ёшлар куни муносабати билан фаол ва ташаббускор ёш авлод вакилларидан бир гуруҳини мукофотлади

Шавкат Мирзиёев Ёшлар куни муносабати билан фаол ва ташаббускор ёш авлод вакилларидан бир гуруҳини мукофотлади

Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев «Ёшлар куни муносабати билан юртимизнинг фаол ва ташаббускор ёш авлод вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида»ги фармонни имзолади, деб хабар беради ЎзА.

Ўзининг ижодий ва интеллектуал салоҳияти, танлаган касб йўналиши ва ижтимоий ҳаётда эришган муҳим натижалари билан турли соҳаларда юрт равнақига, унинг халқаро обрў-эътиборини юксалтиришга муносиб ҳисса қўшаётган, тенгдошларига ўрнак ва намуна бўлиб келаётган фаол ва етакчи ёшларимизни қўллаб-қувватлаш ва рағбатлантириш мақсадида қуйидагилар давлат мукофотлари билан тақдирланади:

«Меҳнат шуҳрати» ордени билан

  • Саъдуллаев Алишер Зафар ўғли — Ўзбекистон Ёшлар ишлари агентлиги директори

«Дўстлик» ордени билан

  • Абдураимов Беҳзод Абдуразакович — Америка Қўшма Штатлари Миссури штатидаги Парк университети мусиқа маркази резиденти
  • Данияров Абатбай Сапарбаевич — Ёшлар ишлари агентлигининг Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси бошлиғи
  • Забродина-Саттарова Инара Наилевна — Учтепа туманидаги 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бадиий гимнастика бўйича мураббийси, Тошкент шаҳри
  • Каттаханова Дилнозахон Собир қизи — Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги директори ўринбосари
  • Норматов Хуршид Абдурашидович — Фарғона шаҳридаги «Uz-Segang» қўшма корхонаси таъсисчиси, Фарғона вилояти
  • Юдаков Александр Андреевич — Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази катта илмий ходими

«Келажак бунёдкори» медали билан

  • Абдатова Шаҳноза Буриевна — Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Ховос тумани 16-умумий ўрта таълим мактабидаги бошланғич ташкилоти етакчиси, Сирдарё вилояти
  • Абдиназаров Абдураҳмон Зокиржон ўғли — Қизириқ тумани маданият бўлими мутахассиси, бахши, Сурхондарё вилояти
  • Абдуразоқов Оллоёр Алижон ўғли — Учкўприк туманидаги «Меҳригиё» хусусий корхонасининг экспорт-импорт масалалари бўйича директори, Фарғона вилояти
  • Абдураҳмонов Нуриддин Улуғбекович — Хўжаобод туманидаги «Олий стандарт тех» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти
  • Асадуллаева Висола Бехзод қизи — Андижон шаҳридаги 13-умумий ўрта таълим мактаби 11-синф ўқувчиси, Андижон вилояти
  • Атакулова Наргиза Абдиганиевна —«Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг рух заводи лаборанти, Тошкент вилояти
  • Ахмеджанов Музаффар Бахтиёр ўғли — Наманган шаҳридаги «Даштбоғ» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти
  • Жовлиев Жавлонбек Ортиқович — Алишер Навоий номидаги Давлат адабиёт музейининг таянч докторанти
  • Жолдасова Шахноза Батировна — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси ҳузуридаги Ёшлар парламенти раиси
  • Исламов Самандар Баходир ўғли — шаҳридаги «Самандар ширинликлари» оилавий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти
  • Ким Денис Виталевич — Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий Кенгашининг халқаро алоқалар бўлими бошлиғи
  • Мамадиев Фарходбек Қобил ўғли — Андижон туманидаги Classika Shoes International масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
  • Мухторов Мардонхўжа Мухаммаджон ўғли — Бувайда туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Фарғона вилояти
  • Муҳаммадюнусова Моҳистара Муҳаммадилхом қизи — Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати ҳузуридаги Ёшлар парламенти раиси
  • Ортиқов Умиджон Тўхтасин ўғли — Тошкент давлат шарқшунослик университети академик лицейининг информатика фани ўқитувчиси
  • Полвонов Аббосхон Саидаброрхон ўғли — Поп туманидаги «Чодак ниҳол тех» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
  • Пўлатов Жаҳонгир Холбой ўғли — Тошкент шаҳридаги Cambridge ўқув маркази бош директори
  • Рухиддинов Хайрулла Хайриддин ўғли — Паркент туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
  • Сайдуллаева Шодиёна Сайфулла қизи — Навоий шаҳридаги Минор Миллениум масъулияти чекланган жамиятининг минорали кран машинисти, Навоий вилояти
  • Торемуратов Нзаматдин Бегдиярович — Ёшлар ишлари агентлигининг Бўзатов тумани бўлими бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси
  • Ўроқова Маҳлиё Тоштемировна — Пахтачи туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг 10-синф ўқувчиси, Самарқанд вилояти
  • Фарманов Бобур Бахромович — «Зиё Форум» илм, фан ва таълим-тарбияни ривожлантириш фонди директори
  • Хакимов Сардор Анваржон ўғли — Олтиариқ туманидаги «Олтиариқ баракали» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти
  • Хожиев Дилшодбек Максудбек ўғли — Тупроққалъа туманидаги New Best Style масъулияти чекланган жамиятининг ишлаб чиқариш цехи бошлиғи, Хоразм вилояти
  • Холбоева Шоҳсанам Анваржон қизи — Тошкент давлат педагогика университетининг 1-босқич магистранти
  • Худаёров Уйғун Холмурод ўғли — Яккабоғ туманидаги «Қорабайир» отчилик мажмуаси чавандози, Қашқадарё вилояти
  • Чуянова Елена Алижан қизи — Халқаро Пресс-клуб бўлим бошлиғи
  • Шакиров Саид Равшан Собирович — Бухоро шаҳридаги Monday Labs масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
  • Шерматова Ирода Бахтиёр қизи — Тошкент фармацевтика институтининг таянч докторанти

«Шуҳрат» медали билан

  • Абдуллаев Гуломжон Озодович — Эркин кураш бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Абдимуродов Акмал Абдивохид ўғли — Сергели туманидаги «Машҳур Тоҳир Зуҳро» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати электриги, Тошкент шаҳри
  • Абдуназаров Собир Ибрагимович — Ёшлар ишлари агентлигининг ахборот-таҳлил ва ижро назорати бошқармаси бошлиғи ўринбосари
  • Абдураззақов Бунёдбек Бегижон ўғли — Асака туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг 10-синф ўқувчиси, Андижон вилояти
  • Абжалилова Сабохатхон Соибжон қизи — Жалақудуқ туманидаги «Ҳарир тола» масъулияти чекланган жамиятининг ипак қурти боқувчиси, Андижон вилояти
  • Адҳамжонов Темурбек Бахтиёр ўғли — «Нажот таълим маркази» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, Тошкент шаҳри
  • Артикходжаева Барнохон Алишер қизи — Ўзбекистон Миллий университетининг таянч докторанти
  • Ахмедова Иродахон Шохитбековна — Республика Маънавият ва маърифат марказининг Андижон вилояти бўлими бош мутахассиси
  • Ахмедова Нилуфар Илҳомбой қизи — Республика ёшлар марказининг Хоразм вилояти бўлинмаси инклюзив таълим тўгараги раҳбари
  • Балтабаева Наргиза Бахадировна — Қорақалпоқ давлат университетининг 1-босқич магистранти, Қорақалпоғистон Республикаси
  • Бердимуратов Жалгасбай Карлибай ули — Юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Буранов Отабек Ибрагимович — Ангор туманидаги «Ангор Сурхон ғурури» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Сурхондарё вилояти
  • Дайибекова Зайнаб Казбековна — Қиличбозлик бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Жафаров Саиджамшид Рустам ўғли — Бухоро давлат университетининг 4-босқич талабаси, Бухоро вилояти
  • Жовлиева Севинч Фахриддин қизи — Яшнобод туманидаги 19-болалар мусиқа ва санъат мактабининг анъанавий хонандалик бўлими ўқувчиси, Тошкент шаҳри
  • Жумаев Рамозон Хасанович — Шўрчи туманидаги «Ҳасан ота асаллари» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
  • Жумаев Эргаш Рузимурадович — Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциациясининг Туркия республикасидаги вакили
  • Изатуллаев Шохрух Алишер ўғли — Бекобод туманидаги «Yuksalish Premier Group» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, Тошкент вилояти
  • Исломов Мажидхон Шамсиддинович — Ургут туманидаги «Ургут саноат сервис» оилавий корхонаси раҳбари, Самарқанд вилояти
  • Қурбонов Бобур Самадулло ўғли — Қарши шаҳридаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг чақирувгача ёшларни тайёрлаш раҳбари, Қашқадарё вилояти
  • Қўчқоров Фазлиддин Эргаш ўғли — Шайхонтоҳур туманидаги «Premium Village» масъулияти чекланган жамияти архитектори, Тошкент шаҳри
  • Мамталиева Фотимахон Одилжон қизи — Олтинкўл туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
  • Матниязова Гулноза Жумабой қизи — Дзюдо бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Мустаева Елена Юревна — Наманган шаҳридаги Президент мактаби директори ўринбосари, Наманган вилояти
  • Мусурмонов Алишер Қаҳромонович — Жиззах шаҳридаги Alitech Webcity Solutions хусусий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти
  • Реимбаева Саиёра Жолдасбаевна — Қўнғирот туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
  • Рустамов Руслан Улуғбекович — Қарши туманидаги Rustam Media масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти
  • Садуллаева Сафина Эркиновна — Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Содиқов Сардор Содиқович — Қарши шаҳридаги Global Education in Karshi нодавлат таълим муассасаси директори, Қашқадарё вилояти
  • Сулаймонов Соҳиб Самадович — Қоровулбозор туманидаги Buxoro Real Moto масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
  • Султонов Абдулазиз Абдурахим ўғли — «Заковат» интеллектуал клуби нодавлат нотижорат ташкилоти мутахассиси
  • Сухинин Никита Викторович — Юнусобод тумани электр таъминоти корхонаси электр монтёри, Тошкент шаҳри
  • Ташов Мизроб Махмудович — Самарқанд шаҳридаги «Меъмор Ўткир Човка» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
  • Турдибекова Ситора Шавкат қизи — Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Тўхсанов Шахрилло Ғайбулло ўғли — Халқаро фрилансерлик платформалари фрилансери, Бухоро вилояти
  • Убайдуллаев Абдувохид Мухиддин ўғли — Бағдод туманидаги «Бағдод замин асали» деҳқон хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти
  • Убайдуллаев Нуриддин Тохир ўғли — Тошкент давлат педагогика университетининг таянч докторанти
  • Ўктамова Нигина Жасур қизи — Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
  • Умаров Мавсимжон Мамуржонович — Олтиариқ туманидаги «Мавсум агрологистика» ишлаб чиқариш кооперативи раҳбари, Фарғона вилояти
  • Усенов Саламат Батирханович — Конимех туманидаги «Конимех-Саржал-Қосай» масъулияти чекланган жамияти бош чўпони, Навоий вилояти
  • Хайдаралиев Миржалол Махмуджон ўғли — Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг 1-босқич талабаси
  • Хакимова Шахнозахон Қаҳрамон қизи — Олтинкўл туманидаги ҳунарманд-дўппидўз, Андижон вилояти
  • Хатиев Комилжан Жавлиевич — Мирзачўл туманидаги деҳқон хўжалиги ишчиси, Жиззах вилояти
  • Холбаева Наргиза Ибадуллаевна — Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Сирдарё вилояти Кенгаши раиси
  • Худайшукуров Дилмурод Холмуродович — Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Жиззах вилояти бошқармаси бошлиғи
  • Цой Владимир Эдуардович — Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази кичик илмий ходими
  • Шарифова Муштарий Ихтиёр қизи — Tesla компаниясининг ахборот технологияларини режалаштириш бўйича таҳлилчиси
  • Шодиев Аббос Неъмат ўғли — Навоий давлат кончилик институтининг металлургия кафедраси доценти, Навоий вилояти
  • Юлдашев Ойбек Баходир ўғли — Ёшлар ишлари агентлигининг Андижон вилояти бошқармаси бошлиғи